şükela:  tümü | bugün soru sor
 • genellikle rock müzik dinleyen tiplerdir
  aylar sonra edit: zamanın ötesinden hayli çığlık geldi. tepkileri normal karşılıyorum ama deyin ki bana yanlış konuşuyorum
 • bir sonraki otobüs yolculuğunda dizüstü bilgisayarı ile film izleyen insana dönüşür. şanslıysanız bir iki ses duyulur kulaklıktan. kahramanın film boyunca ne için savaştığı tam anlaşılamasa da kötü adamın 3 el ateş ettiği, üstüne 4 kere yüksek sesle güldüğü kesindir.
 • muzik sesinin disariya tasdiginin farkinda olmayan insandir.
  (bkz: verdigimiz rahatsizlik icin ozur dileriz)
 • dinlediği şarkılara bağıra bağıra eşlik etmediği sürece zararsız insandır özellikle gündüz vakti şehirler arası, yada gece gündüz şehir içi otobüsündeyse
 • otobuste yuksek sesle muhabbet eden, otobuste bagıra cagıra cep telefonuyla konuşan, otobuste maksimum çabayla ağzını şapırdatarak sakız cigneyen, otobusu sollayan istisnasız her araca kufur eden vs. insanları dinlemek zorunda olmadıgının bilincinde olan ve kendisine rahatsızlık veren her turlu sese uygun cözümler yaratmıs insandır. onlardan biriyle karşılaşırsanız korkmayınız. hatta müzik hoşunuza gittiyse çekinmeyiniz, kulaklıgın tekini isteyiniz.
 • çoluğun çoçuğun topunu kesen, kıl, andropoz emekli kıvamında davranmak istemem ama dinlediği kulaklıktan taşan ve son ses duyulan cıptıstıs sesleriyle beni deli eden insandır. elbette kendi halinde makul seslerde dinleyen sikimde olabilemez ama karşı cinse mesaj kaygısıyla vermişse volümü son ayar, amını eşek siksin diyeceğim insandır.
 • yeri geldiğinde otobüste ayakta duran kişileri dansettiren insandır. (bkz: otobuste yaşanan dumur olaylar) evet gerçekten. fi tarihinde otobüste gidiyorum. kardan dolayı trafik kitlenmiş halde. wanna be startin somethin dinlediğim sırada yakınımda dikilen iki kız "aaa bu şey değil mi?" deyip, sıkıntının da etkisiyle ufaktan dansetmeye başladılar. (bkz: bu da böyle bir hanımdır)
 • insanların motorun sesini net şekilde duymasına engel olan kişidir. o yüzden herkes rahatsız olur ve tiyatro salonunda telefonu çalan insanla neredeyse aynı kefeye konur. ayrıca ne ilginçtir ki, o motor gürültüsünde sadece pür dikkat kulakların duyabileceği, müziğin coştuğu bir noktadaki üç beş dımtıs sesi bile bir kaç kişinin tacizkar bakışlarını bu kişinin üstünde yoğunlaştırmasına yeter. 1 cm²'lik kulaklıktan, kaç desibel ses çıkabilir ki a dostlar.

  (bkz: bir arkadaşım)
 • otobüsteki diğer insanların kendisiyle aynı müzik zevkine sahip olmayabileceğini düşünmeyen insandır. uyarıldığında öküz gibi bakıp, "rahatsız mı oldun bilader" şeklinde cevap veren modelleri de mevcuttur. insanın içinden o kulaklığı alıp boğazına dolamak gelir.

  edit: öğrendim ki çok kötü düğmesine basmayı seven modelleri de mevcutmuş.
 • tam yanınızda duruyorsa, o iğrenç dıp tıs tıs sesi kaç desibel çıkarsa çıksın, ruhunuzda gecenin sessizliğinde damlayan şerefsiz muslukla eşdeğer tahribat yaratan insanda olabilir, ki ben motor sesinde işlemeli mendilimle halay çekmeyi yeğlerim.