• kendi kendini yetiştirme işi*
  • fransızca. autodidactique
    kendi kendine öğrenme, kendi kendini yetiştirme işi.

(bkz: otodidakt/#70281907)
  • okullarda öğretilmesi şart olandır.
  • türk gençlerinde sıklıkla gözlemlediğim eksiklik. içinde yaşadığımız teknoloji çağı göz önüne alınarak lisans eğitimlerde öğretilmesi gereken ilk şey olduğunu düşünüyorum.

ayrıca türkçesi; (bkz: öz öğrenim)
  • alaylı

mesleğim konusunda alaylı birisiyim. okuluna gitmedim, kendi kendimi geliştirdim ve öğrendim. sanırım otodidaktik kelimesi daha karizmatik durduğu için artık bunu kullanacağım.
    insanın kendini geliştirmek ve bir şeyler öğrenmek için bir başkasına ya da kuruma muhtaç olduğunu düşünmüyorum. özellikle de içinde bulunduğumuz çağda
  • hakkında böyle güzel bir yazı olan öğrenme disiplinidir.
  • içinde bulunduğum insan grubudur. en çok sevdiğim özelliğimdir. kendi kendime 1 yılda ingilizce, 1,2 yılda klarnet ve birkaç ayda kısa sap bağlama öğrenen hali hazırda farsçaya başlamış biriyim.
  • küçük yaşta başarı bursumla gitar aldığımda babam gitarı kırmakla tehdit etti. mahallemizin 90% ı uyuşturucu bağımlısı idi. benim tek derdim gitar çalmak ve okuduğum liseyi iyi bir ortalama ile bitirip güzel bir üniversite kazanmaktı. hayatım boyunca hiç dershaneye gitmedim, köklü bir lise ve köklü bir fakülteden mezun oldum. kendi kendime gitar çalmayı öğrendim, besteler yaptım.
    felsefe öğrendim.
    alanım iktisat.
    ingilizceyi zaten lisede öğrenmiştim, yabancı dil ağırlıklı olduğundan.
    sonra biraz almanca öğrendim kendi kendime.
    şimdilerde ise kendi kendime dutch öğreniyorum.
    bundan sonraki hedefim piyano olacak.
    bunun haricinde biraz sanat tarihi öğrendim.
    dünya ve türkiyenin siyaset tarihine hakimim.
    türkiye ve dünya coğrafyasına hakimim(yerinde ziyaret edeceğim zamanları iple çekiyorum).
    estetik alanında da mürekkep yalamışlığım vardır.
    bir süre aşçılık eğitimi aldım.
    satranç atölyelerinde satranç öğrendim.
    aslına bakarsak otodidaktik bir insanım ve bu benim en gurur duyduğum yönüm.
hesabın var mı? giriş yap