şükela:  tümü | bugün
  • bir taksici türüdür efendim, pek ilginç olur bu türler. öyle ki, sabahın bir köründe istanbula gelmişsinizdir, sayın otobüs firması sizin gideceğiniz yere servis koymamıştır, onun gerginliğini ayrı yaşarsınız. hadi dersiniz, bir taksi bulayım..

çıkarsınız dışarı, ah birde elinizde valiz maliz varsa hak getire! kimse size o kapıları açma konusunda yardım etmeyi aklının ucundan bile geçirmez.

zor bela çıkarsınız dışarı. taksiciler önünüzden vızır vızır geçer. geçer, geçer, geçer... durması için işaret edersiniz, durmazlar, durmazlar, durmazlar....

en sonunda "aha biri insafa geldi de durdu" diye sevinirsiniz. gelir tam önünüze park eder

o sevinçle kapıyı açarsınız

taksici - yolcu almıyom bayan
    müşteri - ee ne diye gelip durdun ki??
    taksici - müşterim var, hem nereye gitceniz
    (müşteri bir an düşünür, beylikdüzü desemde, yolda yok ben bahçelievlere gidicem derim, yok yok adamın tipi kötü, ya yolda atarsa beni arabasından!!)
    müşteri - madem müşteri almıyorsun niye soruyorsun??
    taksici - hayır belki yardımcı olurdum o bakımdan şey ettim

der... derler... geneli böyledir bunların... hele sen birde yağmurlu havalarda gör.. döşeme ıslanacak diye yolcu almaz bunlar...

sonra o sinirle alırsınız ne yükünüz varsa, gözünü sevdiğim metronun yolunu tutarsınız...

"baldırımın etini keser yerim, kasaba minnet etmem!" ne anlamlı bir sözdür böyle!
  • şehre ilk kez gelmiş acemileri dolaştırıp kazıklamaya meyilli taksicilerdir.
  • ankara aşti versiyonlarının taksimetre açmayıp sonra odtüye 40 milyon istedikleri duyulmuştur. ohadır. çüştür.
  • şehir dışından gelenleri kazıklamak için ördekçilik yapan taksiciler topluluğu
  • bu mesleği yapıpta dürüst adam yoktur.
    gece yarısı otogardan taksiye binilir. otogar civarında bir mekanda içilmiş,sarhoş olan arkadaş ayılsın diye otogara kadar yürünmüştür. şehir tanıdıktır fakat otogardan daha önce taksiye binilmemiştir.adres söylenir.
    yolun ilk 10 metresi taksimlere açılmaz,ü.
    b- taksimetreyi açmadın abim?
    t- he valla açmadım.
    b- hayırdır ?
    t- oraya açmıyoruz biz,ücreti biliyoruz.
    b- olur mu öyle abicim açıver şunu.
    t: yola çıktık artık,sen arkadaşınla ilgilen.
    aradan zaman geçer. o mesafenin taksi ücreti sinirden hesaplanır. taksiciye sorulur. 12-13 yazıyor ama ben senden 10 alıcam der.
    hesapta 7 tl çıkmıştır.taksici inanmaz. onunla birlikte hesaplanır. yanımda içkili gördüğü için beni de içkili sanıp sikmeye çalıştığı ortaya çıkan taksici meslek gerekliliğinden ödün vermez.
    t: şimdi gidiş 7 lira yazıyor,e haliyle dönüşte 7 lira.etti 14. biz sizden 10 lira alıyoruz.
  • (bkz: akbaba)
  • mafyadan farklari yoktur ama gecen yil bir tanesinin agzini yuzunu soyle temiz bir siktigimden dolayi pek nefret dolu degilim su siralar :d