• firmalar çaktırmadan zaman geçtikçe daha fazla hava bastıkları için farkedilmeyen durum.

ürün küçültme gibi düşünün. mesela lipton'un 1 kg paketleri 900 grama düşürüp de fiyatını aynı tutmaları gibi.

ondan sonra lpg kullananlar niye az gitmeye başladım diye düşünedursunlar.

ekstra not: hali hazırda bugün 12 kuruş zam da yapılmıştır.
  • bugün gelen 12 kuruşluk zam ile açık kapatılmıştır.
  • lpg evsel tüketimi kış aylarında artan, yaz aylarında azalan bir yakıt türü. baharın bırakın fiyatın yükselmesini, çoğu zaman düşmektedir. kış aylarında da zamlanmaktadır haliyle (kışın sertliğine bağlı olarak).
    araçların yıl içinde yaptığı km'lerin çoğunu yazın yaptığı düşünülürse, lpg benzine ve dizele göre bir adım daha öne çıkmaktadır...
  • beni delirten durum benzin haftada 2 zam alirken bunda oynama yok hher kalkan benzine giriyor
  • zam'lar litre fiyatına gelir. benzin ve lpg ye gelen aynı orandaki zam km hesabı yapıldığında lgp'li araca 1,5 katı olarak yansır. 1 litre benzin ile gidilen mesafe 1,5lt lpg ile gidilebilir. gelen zam tl olarak az olarak görünse de km/tl hesabı yapıldığında hiçte az değildir.
  • saçma önerme. ben ilk otogazlı (lpg) araç kullandığımda otogaz 2.18tl idi. şu anda 4.05tl. yani zam geliyor.
  • yaw bırakın kaardeşim..ne güzel gezioz işte krş/km=28-32 hesabıyla..eşşeğin aklına karpuz kabuğu getirmeyin durduk yerde..
hesabın var mı? giriş yap