• halef ve selef kelimelerini çok aşırı kullanan dergi. osmanlı tarihi mi okuyorum araba dergisi mi belli değil.
  • ülkemizdeki -gizliliği de kalmayan- volkswagen tarikatının dışında, hyundai tarikatının da oluşmaya başladığını bize gösteren dergi.

bakın, derginizi okumaktayız ve zamanında belirttiğiniz "eski yazarınız, şimdiki hyundai basınla ilişkiler görevlisi arkadaşınız" (burada olay, eski dergi yazarı olan ve şimdi bu markada çalışan bir kişi olması, pozisyon önemli değil) sayesinde bolca hyundai testi ve övgü beraberinde geliyor. yanlız hyundai i40'ı, bmw 3 serisinden daha çok sevilen bir model olarak göstermek nedir yahu? (yılın aracı oylamasında, kendi segmentinde oluyor bunlar.)

tamam hyundai'yi olabilecek her segmentte (oylama sonucu diyorlar ama i40'ları filan görünce ben yok oldum, şahsen doğruluğunu sorguluyorum. kişisel bir fikir ama bu konuda komplocu takılıyorum) birinci ve ikinci gösteriyorsunuz ama i40'ı görünce "öehhh" diyip yutkundum.

i40'ı, o segmentteki çok daha popüler pek çok araçtan daha iyi gören bir kitle olduğuna mı inanalım? i30'un, golf ve mercedes a serisinden daha çok sevildiğine inanalım. satış değil, sevilme burada olayım.

ya neyse işte, "golf her testi kazanır, olmadı vw grubu, ve artık yaşasın hyundai" konulu dergi.

okuyoruz ama az daha okuyucuya saygı. resimlere bakmıyoruz sadece.
  • kapatıldığına dair haber çıkmıştır.

http://ekonomi.haberturk.com/…ah-atvde-flas-gelisme
  • genel yayın yönetmeni (bkz: birkan demir çalışkan) ın işten çıkarılıp, yayın hayatına aylık olarak devam edecek olan dergi. ben volkan, eray ve koray ile birlikte iktidara muhalif olduklarından dolayı çıkarıldığını düşünüyorum. yine satın alacağım ama bir kez şans vereceğim o sayıda istediğim tadı bulamazsam türkiyenin kaybettiği bir değer olarak hafızamdaki yerini alacaktır.
  • çocukluğumda deli gibi okuduğum bu yüzden amcaoğlunun bana yürüyen otomobil dergisi diye hitap etmesine neden olan dergidir ;-)
  • son zamanlarda lisansörü oldukları auto zeitung'dan etkilenip ki nerdeyse üst üste 4-5 aydır alman markalarının piyasa çıkmamış hayali araçlarını kapak yapan otomobil dergisi. alman ekolüne gönül verip nissan gt-r'ı yerden yere vurup audi r8 ve porsche 911 turbo'yu göklere çıkarmışlardır. yerli testleri daha da abuktur bu derginin. türkiye'de satılan hiçbir dizel honda cr-v'de panaromik cam tavan olmamasına rağmen gönül rahatlığıyla "panaromik cam tavan tek tuşla kapanıyor" yazarlar. yazık ki güzel ülkemin bazı vatandaşları bu testleri okuyup araç seçimi yapıyor. ayrıca ferit şahenk'i kızıdırıp reklam gelirinin kesilmesinden korktuklarından onno usta'nın köşesinde vw grubu araçlarının sorunları (bir de dsg sorunu olursa) yayınlanmaz, soruya yanıt mail olarak verilir.
  • bu yıl 25'inci yaşını kutlayan, türkiye'nin en uzun soluklu dergilerinden bir tanesi.
  • ocak 2017 kapağında, 2017 yenilikleri diye bir başlık atmışlar ve en büyüğü en üstte yeni kasa vw polo olmak üzere 3-5 araç fotografı eklemişler.

sırf o polo'yu gördüğüm için aldım çünkü takip ettiğim bir model, neyse açtım dergiyi; kapaktaki o tek fotografın aynısı, içerden ne dışardan başka hiçbir açıdan fotograf yok ve polo ile ilgili toplam 3 satır yazı var.

özet: verdiğim 9.90(!) tl'ye acıdığım dergi.
  • bi zamanlar bunun ve auto show'un müptelasıydım
hesabın var mı? giriş yap