şükela:  tümü | bugün
 • tüm türkiye ' deki koç grubuna ait değişik isimli ford bayilerinin tek bir isim altında toplanmasıyla oluşturulmuş, ford araçların satış ve servisini yapan koç holding kuruluşu...

  (bkz: birmot)
 • istanbul'da en bilineni ve hatta merkezi istinye'dedir. ford'un sloganı olan it can be your car but it is still our baby lafı hala pek çoğunda görülebilir.
 • satış departmanında 40 yıllık arkadaşımın çalıştığı şirket. ben orada staj yapmıştım, servis elemanlarının hepsinin diploma, sertifika vesaireleri herkesin görebileceği bir yerde asılıdır sıra sıra..aralarında almanyadan alınmış bir sertifika olduğunu görmüş şaşırmıştım.
 • dolapdere'de de bir adet olan ford bayi.
  bir problem oldu, gittik, cok kral ve cok cabuk hizmet verdiler. elemanlardan birini cektim kiyiya sordum ettim, yan sanayi ustasi gibi degiller hakkaten. hem yakla$im hem bilgi...
  bu arada ford'un euroservice hizmetinde yazdiklarini uyguladiklarini gordum. bele$ cekici, tamamen her $ey garantiden falan.
  problem ciktigina uzulduk, ama fordun kaliteli servisine ve sozunde durmasina, cakallik yapmamasina sevindik, aferin.
 • kalder tarafindan duzenlenen ulusal kalite odulleri organizasyonunda, 25 kasim 2004 tarihinde "buyuk olcekli isletmeler" kategorisinde ulusal kalite basari odulu'nu almaya hak kazanmistir. turkiye'de otomotiv sektorunde bu odulu almis ilk ve tek sirkettir.

  ankara, adana, tarsus, antalya, alanya, eskisehir, kutahya, konya, samsun ve istanbul'da satis, servis ve yedek parca hizmeti vermektedir.

  1928 yilinda vehbi koc tarafindan ankara'da kurulmus koklu bir sirkettir. ayni zamanda rahmi koc'un da is hayatina atildigi sirkettir.
 • pazartesi evraklarımızı teslim ettiğimiz ve araçlar hazır olduğu halde trafik tescil işlemlerini hala bitirememiş yavaş işleyen kuruluş.
 • otokoç - birmot - avis olarak üç şirket aynı çatı altında toplanmıştır. genel müdürlük de artık istinye'de değil küçükyalı'dadır.
 • üc sirket*** ayni cati altinda toplanmis, bir turlu ayni ad altinda toplanamamistir. genel müdürlükte calisanlar, nerede calisiyorsun sorusuna otokoç - birmot -avis diye cevap vermektedirler. buna bir de title eklendi mi tekerleme gibi masallah: "otokoç - birmot -avis'te x olarak calisiyorum."
 • ankara santrali ayrı bir alem olan ford yetkili servisi;

  (isimler sallama, belli olacağı üzere)

  - iyi günler, hasar danışmanı abuzittin bey lütfen.
  - ben burdan aktaramıyorum, dahilisi 99 (santral olup da aktaramamak enteresan tabi. ama asıl sorun şu ki, o dahili onun değil.)
  - o dahili hüsamettin beyin hanfendi. ben abuzittin beyi istiyorum.
  - aaa, öylemiymiş, ben hasar deyince bunu veriyordum. hüsamettin beyi arayın siz, o biliyordur abuzittin beyin dahilisini.
 • ataşehir girişinde bulunan şubesine uğranılmaması gereken müessesedir.
  nedenini detaylandırmak gerekirse, bakım için bıraktığınız aracınız teslim edilmek üzere 2 gün sonra aranırsınız. saat öğlen 12:00'dir ve telefonun öbür ucundaki yetkili aracın teslim alınmak üzere hazır olduğu bilgisini verir.
  işlerinizi toplayıp aracı almaya gidene kadar saat 14:30'u bulmuştur. fakat aracınızın hazır olduğu bilgisi verilmesine ve aradan geçen 2,5 saate rağmen aracınızı size yıkamadan teslim etmek isterler, açıklama olarak da unuttuklarını belirtirler. uzatmak istemezsiniz.
  reklamını bolca yaptıkları, "servise gelen araçlara park sensörü hediye" uygulaması kapsamında park sensörünü taktınız mı sorusu karşılığında alacağınız cevaplar daha şaşırtıcıdır.
  görevli "aaaaaaaa siz park sensörü istiyor muydunuuuuzzz??" der. istediğinizi söylediğinizde de sizden 37tl talep eder ve hemen takamayacağını belirtir.(bkz: bugün git yarın gel)

  merakıma yenilerek, kendimden şüphe ederek, web sitelerini kontrol ettiğimde 37tl ile ilgili herhangi bir açıklama göremediğim gibi, aracını başka ford servislerine götürerek bu kampanyadan yararlanmış başka tanıdıklarımdan böyle bir ücret talep edilmediğini öğrendim.

  http://www.ford.com.tr/haberler/?pgid=246&nid=2082

  özetle, daha da otokoç'a gitmem!

hesabın var mı? giriş yap