• (bkz: gss'ye kardeş geliyor)

edit: başlığı açan kaçmış.
  • (bkz: hırsızlık)
  • çalışanı istese de istemese de sikecez demenin farklı bir adı. otomatik bes ' miş tarrak kafalılar sanki ödediğimiz sgk paylarıyla emekli oluyomuşuz gibi bir de içinde hiç emeklilik olmayan , aldığı parayı yıllarca fon işletim gider kesintisi , yönetim gider kesintisi , giriş aidatı vb adlarla tırtıklamaya dayalı bir sistemi insanların iradesi dışında da uygulatmaya çalışıyorlar.

o kadar it de analistlik yaptım bes sisteminde , bir sike derman olduğuna rastlamadım. ne fon yonetirler , ne bi katma değer üretırler. varsa yoksa milletin parasını tırtıklayıp laf ola beri gele fon oluşturmaktır turkiyedeki bes. satışçıların yalanları ile dönen bir sistem olabilir mi yahu ?

hisse fonu oluştururlar , fon yonetıcılerı tepelerden hisseleri yabancıdan alırlar , sonra 1- 2 yıl sonra aynı hısseyı yarı fıyatına geri satarlar aq hödükleri , bir allahın kulu da bunlara hesap sormaz ..
  • otomatik olarak becerileceğimiz sistemin kibar ve resmi adı.
    yeni birşey değil. geçmişte key diye bi b.k vardı. bi b.ka yaramadı.
  • yarın ki yatacak olan maaşımın bu akşam ki gelen bodrosuna baktığımda şok oldum. tam 210 tl kesilmiş. oturup ağlayasım geldi. bu nasıl iştir.
  • sanilanin aksine cayma hakki kullanıldığında kesilen tutarin tamamının iade alınabildiği, ilk ay mecburen katılıp ayni gün cayma hakki dilekçemi verdiğim sistem.
  • belirli bir süre sonra ayrılmanın imkansız hale getirileceği, bir başka deyişle katılmanın herkes için ve her zaman zorunlu kılınacağı sistem.
  • işin komiği hali hazırda bireysel emeklilik ödeyenleri de kapsıyor
    şaka maka iteleyenzi yani
    bizde olmadı, çalışan sayısı yetmedi; hoş olsaydı da anında çıkardım, kendimce yaptım ödüyorum zaten 5 senedir! siz kime sordunuz, hayırdır?
  • iptal işlemini gerçekleştirdikten sonra üç ya da dört iş günü içinde hesabınıza yatırılıyor.
hesabın var mı? giriş yap