şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: gss'ye kardeş geliyor)

edit: başlığı açan kaçmış.
  • (bkz: hırsızlık)
  • çalışanı istese de istemese de sikecez demenin farklı bir adı. otomatik bes ' miş tarrak kafalılar sanki ödediğimiz sgk paylarıyla emekli oluyomuşuz gibi bir de içinde hiç emeklilik olmayan , aldığı parayı yıllarca fon işletim gider kesintisi , yönetim gider kesintisi , giriş aidatı vb adlarla tırtıklamaya dayalı bir sistemi insanların iradesi dışında da uygulatmaya çalışıyorlar.

o kadar it de analistlik yaptım bes sisteminde , bir sike derman olduğuna rastlamadım. ne fon yonetirler , ne bi katma değer üretırler. varsa yoksa milletin parasını tırtıklayıp laf ola beri gele fon oluşturmaktır turkiyedeki bes. satışçıların yalanları ile dönen bir sistem olabilir mi yahu ?

hisse fonu oluştururlar , fon yonetıcılerı tepelerden hisseleri yabancıdan alırlar , sonra 1- 2 yıl sonra aynı hısseyı yarı fıyatına geri satarlar aq hödükleri , bir allahın kulu da bunlara hesap sormaz ..
  • otomatik olarak becerileceğimiz sistemin kibar ve resmi adı.
    yeni birşey değil. geçmişte key diye bi b.k vardı. bi b.ka yaramadı.
  • gayet mantikli bir sistem.
    hem normal bes hemde oks olmali bir calisanin.
    birikim ve tasarruf kazancinizdan yapilir. harcadiklarinizdan degil.
  • yarın ki yatacak olan maaşımın bu akşam ki gelen bodrosuna baktığımda şok oldum. tam 210 tl kesilmiş. oturup ağlayasım geldi. bu nasıl iştir.
  • sanilanin aksine cayma hakki kullanıldığında kesilen tutarin tamamının iade alınabildiği, ilk ay mecburen katılıp ayni gün cayma hakki dilekçemi verdiğim sistem.
  • daha kimse uyanmamış anlaşılan. eğer bu başlık bugün izdihama uğramadıysa. bizi daha çok öperler. bu başlığa yazmıyorsanız bugün ortalıkta uyanığım hakkımı yedirmem diye dolanmayın. adamlar resmen spam whatsapp grubu kurar gibi maaşlarımızdan bes adı altında para topluyor istemeyen iki ay içinde çıksın diye de opsiyon sunuyorlar. hayır çalışma hayatımızı gram siklemeyen işçi haklarını umursamayan hökümetimizin. bizim emekliliğimizle budenli ilgili olması da ayrı bir komedi. ben bugün varım 30 sene sonra sana o parayı ödeyecek düşünsün zihniyetiyle bizden toplanan paralar ilerde nasıl ödenecek göreceğiz.
  • belirli bir süre sonra ayrılmanın imkansız hale getirileceği, bir başka deyişle katılmanın herkes için ve her zaman zorunlu kılınacağı sistem.