şükela:  tümü | bugün soru sor
  • akıllı cihazların ne yazmak istediğimizi bizden iyi biliyor gibi davranması olayı.
  • dün akşam eşimin facebook üzerinden bir yakınına sevgi dolu ifadeler yazmak isterken otomatik düzeltme sayesinde ana bacı sövmesi ile sonuçlanan olay.
  • sevgili kişisi ile ayrsınızdır. kırgın ve küssünüzdür. bir gece bir kabus görürsünüz, ter içinde uyanrsınız ve o yarı açık bilinçle, daha tam uyanmadan hemen sevgilinize tek kelime mesaj yazarsınız kapalı gözlerle;

(bkz: kabus)

sabah tekrar bakarsınız yazdığınız mesaja ve o an okkalı bir küfür savurursunuz hayatınızı kolaylaştırması gereken teknolojiye. karşıya giden mesaj aynen şudur:

(bkz: labia)
  • o kadar komik düzeltmeler gördüm ki,o özelliği hayatımdan tamamen çıkardım.
  • özellikle iphone kullanan insanlarda çok sık görülür.

- ada'msın !
    - ada mıyım lan ben ?! sensin ada !
  • yen'i nedir allasen?

yeni yazmaya çalışıyorum ısrarla yen'i diye düzeltmeye kalkıyor iphone çokbilmişi...

sadece bu kadarla kalsa da iyi, "yok" diyorum tutturuyor yök diye... sanki her gün yök'ten bahsediyoruz biz toplanıp.

tanım : saçma sapan çokbilmiş teknoloji malzemelerinin sebep olduğu azizliktir.
  • sıkıldım kelimesinin kalın ünlülerini ince ünlü haline getirip beni defalarca rezil rüsva etmiş geri zekalı telefon özelliği.
  • bir keresinde benim kediye sinirlendim kuzene yardırdım destan yazıyorum.
    birkaç yerde kedime ''manyak'' dedim onları mangal olarak algılamış.
    bıraktım kediyi başladım telefona küfür etmeye!

hayır bu j7 telefonlarda yok mu şunu bozma şeysi. sinir oluyorum.
  • random gülmeye çalışırken hiç bilmediğim türkçe kelimeler yazarak düzeltmesi ayrı bir sorundur.
  • her düzeltme eylemine "allah belanı versin t9" diye karşılık verdiğim durum, karşımdakinin yaşı ne olursa olsun. hoş o düzeltme eyleminin adı hala "t9"mu onu da bilmiyorum, sanırım yaşlandım. gerçi t9 otomatik tamamlamaya deniyordu, "düzeltme"ye değil. neyse sözlük uzun yol tuhaf bişi, sevsen olmuyor sevmesen olmaz. işte bu entryler falan hep can sıkıntısı. optm geride klanlra elvda, yaklştklrma mrb.