şükela:  tümü | bugün
 • ne diyon lan sen değişik diyen bazı mallar vardır belki diye açıklama yapalım.

  efendim şimdi telefonunuza bir kelime yazıp cümlenin geri kalanı ios-android klavyesindeki önerilen kelimelerle cümleyi anlama uyacak şekilde devam ettiriyoruz. sanı sıkılanlar için muhteşem bir boş iş.

  örnek: ilk kelime akşam

  akşam yemeği partisi bir şey değil de nedir diye sorsalar bana haddimi bilirim ben.

  örnek : ilk kelime yavşak

  yavşak bir fotoğraf paylaştı diye gizli gizli takipçilerine bu konuda çok güzel bir yazı kaleme almıştım zaten o kadar!
 • daha önceden de bunun adı t9 du tuşlu telefonlarda.

  ne t9 u ne de şimdi ki otomatik kelime tamamlayan zıkkımı kullanmadım. kullanamam da sanırım.

  ben ne yazacaksam kendim yazarım arkadaş bunun için yardıma gerek yok. genel olarak hızlı yazarken bir de üstte benim yerime kelimeler çıkması, benim yerime seçim yapması veya beni mecbur bırakması bana göre değil.
 • çok ama çok zordur. kullandığınız kelimelerin bazılarını tanımayabilir. ilk bir hafta bu kelimeleri tanıtmakla uğraşırsınız. daha sonra belirli düzeltmeleri öğrenirsiniz. bunlardan sonra hızlı yazmaya başlarsınız. bu sistemin kârı, sesli harfleri tanıması, hızlı yazacağım derken hatalı kelimeleri düzeltmesi gibi kolaylaştırıcı olaylar oluyor.
  bu yazıyı otomatik tanımlı klavye ile yazdım. elim alıştığı için rahat kullanıyorum. kısacası zorluk aşamasını geçtim diyebilirim. daha prefosyonel yapılabilirdi, zira küfür etmek istediğim arkadaşlarıma edemiyorum. yaratıcı küfürleri tanımlayamıyor.
 • açacağın bir şey değil de çok güzel olmuş bu kadar iyi olabilir ki garibimin bir de o şekilde devam ediyorum.
 • (bkz: akıllı klavye)
  (bkz: t9)
  (bkz: atamaya inanmak)
 • ben teşekkür ederim iyi ki varsınız d bu arada ben de seni severim başkalarıyla çok ayıp ettin kendine ait bir odada okuma düşünme şansına sahip çık gözlerine bakmak lazım mı göremiyorsun.
 • köpek başına düşen gelir elde edilen araçlar da çok seviyorum ben bu şekilde devam etti de çok güzel bir şey var da ben sana daha iyi bir iki tane daha iyi bir şey senlik bir şey değil bu konuyu gündeme taşıyoruz ben de seni çok seviyorum.

  karşıdan bir tren geçiyor ki kıvamında.