• elin, musluğun herhangi bir yerindeki algılayıcının alanında olduğu zaman suyun akmasını sağlayan musluklardır. avmlerdeki gibi çok kullanılan yerlerdekilerde de yarım saat bu sensörler algılamaz, algılayınca da 5 saniyede kapanır..
  • bu cihazlar tam bir orospu çocuğudur. genelde akmaz ya da zor akar, aksa bile istenilen şekilde akmazlar. düşman başınadır.
  • kullanıcı memnuniyetinin düşük olduğuna emin olduğum musluk tipidir. 2-3 saniye akıp kesiliyor sonra da hareketimi algılamayıp beni deli ediyor hepsi.
  • bu umumi musluk işinin alttan ayakla basınca akanı yıllar önce yapılmışken halen neden ısrarla kullanıldığını anlamadığım musluktur. ulen elimi sensöre denk getiricem de akıtıcam diye kasıyorum, 5 saniye, tekrar pozisyon al sensörü denkle, bir 5 sn daha. şu lavabonun altına buton koy anasını satıyım ayakla basınca musluk aksın, çekince kapansın, hem hijyenik olsun, hem musluğun köpeği olmayalım.
  • işyerinde mevcut olduğunda yarattığı alışkanlık sebebiyle evde lavabo önünde mal gibi beklemeye, akmayan suya sövmeye neden olabilecek musluk tipi.

(bkz: fotoselli musluk)
  • leed sertifikasinda ilk akla gelenlerdendir.
    breeam da olabilir elbette.
  • sensorlu sabunluk ve kagit havlu seysiyle birlikte daha guzel yarinlara yol almamizi saglayan cihaz. kullaniciyi maymun etmeyen modelleri nadir de olsa var. bi de cikarken kapiyi acsa tamam olacak, bak yine tuttuk milletin sikli eliyle kavradigi tokmagi
  • sensörlü tuvalet lambası ile takım oluşturan düzenek
  • kendisiyle ilk olarak yıllar önce ankara aşti otobüs terminalinin umumi tuvaletinde tanışmıştım. vay anasını gavur ne icat etmiş, keşke eve de bundan bir tane koysak diye hayıflanmıştım. sonra da ne gereksiz la ya bozulursa bunu normal tesisatçıda yapamaz gece gece kimi arayacağız sonra demiştim. evet tuvalette işi gücü bırakıp bunu düşündüm. ne lüzumsuz bir entry oldu la bu.
hesabın var mı? giriş yap