• sıfır alıp 2 yıldır kullandigim skoda süperb’te hic yasamadigim sorun.
  • 2005 model mercedesimle hiç yaşamadığım sorun..
  • düz vitesli arabalarda hiç şanzıman sorunu yaşanmıyor sanırım.
  • "tam otomatik ise düzgün kullanılırsa problem çıkarmaz, her ışıkta n ye alırsan, geri geri giderken veya park ederken araç durmadan r den d ye alırsan veya yine hareket halinde d den r ye alırsan, yokuşta park ederken d de iken el frenini çekmeyip p ye alıp aracı şanzumana bırakırsan başın belada demektir."

bu kadar şeyi yapacaksam ne skime otomatik vitesli araba aldım diye yazmadan geçmeyeyim dedim.
  • 2008 model 6 ileri yağlı sistem tam otomatik şanzımanlı vw aracımı masraf açacağını hissederek sattım , yerine 2011 model manuel 6 ileri toyota aldım. düz yolda şanzımandan gelen uğultu ve 4. vitese zor geçmesi sebebiyle 4.300 liraya komple çıkma şanzıman almak zorunda kaldım . sizin anlayacağınız sorunsuz araç yok şanssız insan var.
  • normaldir. en çok otomatik de çıkar
  • wv serilerinde çokça duyulan şikayet
  • otomatik vitese has bir sorun değildir. otomatik vitese karşı önyargılar olduğu aşikar ve ben de yıllarca çevremden çokça şikayet ve kötüleme duydum. bazılarına da inandım zamanında, bu konuda benden daha bilgili tecrübeli insanların savunduğu şeylerdi ne diyecem.

ancak sadece bu sorun için değil, diğer bütün dezavantajların da aslında olmadığını size söyleyebilirim arkadaşlar. otomatik alın yani sıkıntı yok. fazla benzin olayı falan bile doğru değil.
    özellikle 2014 yılından sonra yapılan modellerde göze batan hiçbir sıkıntı yoktur. zaten arabada olan ve olabilecek olan sorunlar elbette vardır, otomatiğe has değildir.
  • zf sanzimanli araba al ve arkana yaslan korkma, istesende bozamazsin dedigim durum. lambada n ye alalim mi almayalim mi sorunsalina gelirsek tam tork konverterli de n ye aliyorum, cünkü araba dururken bile sanziman kavriyor ve arabayi ileriye dogru hareket ettirmeye calisiyor ama dsg de n ye almiyorum, cünkü araba lambada durdugunu anliyor ve hic ileri hareket etmiyor, yani kavramayi kesiyor.
    not: otomatik zf sanzimanli 180 bin km bmw ve 72 bin km dsg li golf
  • son 3 aracım otomatikti. şuanki 250.000 km’de ve şanzıman hariç her yetinde ufak tefek sorunlar var. şimdi satıp alacağım araç, marka model be olursa olsun, sıfır veya ikinci el mutlaka otomatik vites olacak.

sanki manuel vites bozulmuyor.
hesabın var mı? giriş yap