• internet üzerinden bilgi almak için neredeyse her meraklının yolunun düştüğü yer. lakin ne zaman birşey arasam, geldiğim son noktada işlevselliği konusunda düşünmekteyim. üyeleri genellikle bana ''kahvehanedeki emekli işgüzar abiler'' izlenimi bırakıyor. misal ''seat leon fr tampon'' diye bir başlık açtın altına da yazdın ''bu tamponu arıyorum falan filan... ne kadar tutar nereden bulabilirim?''. sitenin önde gelen gergin, alıngan abilerinden biri gelir ilk yorumu patlatır verir sosyal mesajını: bence o kadar parayı ona vereceğine aracına yıllık bakım yaptır... sonra o abinin üzerinde iz bıraktığı bir genç bünye: bence tampona para verme abi alt tarafa led attır, jantları 17 yap hem şöööle olur hem böööle olur, paranın da bilmem ne kadarı cebinde kalır... ardından bu tarz değişik önerilerden sonra başlık sahibi farketmeden konudan sapmış, kendisini tampon yerine tavsiye üzerine kendisinden haberdar olunan led ışık takabilen elektrik ustasının peşinde bulur. devam edersin yorumları okumaya sayfalar geçersin olur sana 7-8 sayfa, ooooo bir bakmışın olay yine sitenin önde gelen abisinin hayat detaylarına gelmiş, zamanında yaptıklarını anlatırken kendini onu dinler halde buluverirsin. arkasından da vermişler gazı hayranlıkla dinliyorlar bunu. hele en son muhabbetten bir kalkışı vardır ki bunun ''peheeeeey daaaa çocuk bunlar... '' edasıyla karizmada son noktayı koymuştur yine.

bir kaç örnek:
    - vw golf ile focus arasında kaldım teknik bilgi olarak yardım lütfen
    - bence hyundai i 30 al paran cebinde kalsın
    - chevrolet cruse'u bi dene, test et ben memnunum.
    ... bu böyle devam eder en son audi a3 de karar kılınır.

bir de şimdi adam misal diyor ya ''chevrolet cruse al ben çok memnunum, paran cebinde kalır'' diye, en sona da bir mimik koyuyor böyle göz kırpması yada parmakla okey işareti gibi. altında da bir özlü söz: yanımda kimse olamdığından değil yalnızlığım, yalnız olduğumu söyleyebileceğim kimse olmadığından yalnızım ben...

a.q. çok sıkıcı lan.
  • sorulan sorunun cevabını bilmemek, ortalama türk otomobil forumu kullanıcısını durdurmuyor. yazıyor da yazıyor. başlık 60 amperlik akü ama konu bir noktada fetö'ye veya suriyeli göçmenlere kadar uzanıyor. çünkü insanımız manyak.
  • bu forumlarda x marka araba ne kadar yakıyor diye sorun çok eğlenceksiniz.

eğlence burada bitmesin diyorsanız x marka araba bir depo ile kaç km gidiyor diyin.

daha daha diyenlere 1.3 motora sahip bir aracın başlığına en son kaç km hıza çıktınız yazın.

eğlenmedim diyene, ahmet kuran güvencesi ile 5 kavanoz bal 15 lira.
  • heyecanlı, işsiz ergenlerin farklı marka yeni bir otomobil aldıktan sonra heyecanla üye olup takip ettikleri internet siteleri.

genelde aradığı, beklediği ilgiyi bulamaz bu kardeşlerimiz. çünkü dışardan pek de samimi görünmeyen kemikleşmiş bir arkadaşlık(!) durumu vardır içerde.
  • içinde bol bol hocam kelimesi geçen forumlardır. lanet olsundur.
  • bir şey öğrenmeyi geçtim, eğlenmek için girilmesi bile iq'nuzu düşürebilir.
hesabın var mı? giriş yap