şükela:  tümü | bugün
  • sadece ülkemiz tv'lerinde denk geldiğim bir mevzu.

otomobillerin tanıtıldığı ve bol görselli sürüş izlenimlerine yer verilen bir tv programında üşenmeyip tüm amblemleri sansürlemişlerdi.

komik ama gerçek.
  • gidip reklam için para istiyorlar verilmeyince böyle yapıyorlar
    sanki meraklısının logoya ihtiyacı anlamak için..
    boş işler bunlar
  • kesinlikle bana da saçma ve komik gelen bir uygulama. madem otomobili tanıtıyorsun, markasını neden gizleme ihtiyacı duyuyorsun? bir de filmlerde filan görürüz bunu. sanki o aracın ne marka olduğunu ben anlayamayacağım. mercedes'in yıldızını kapatsan ne olur? o araba bağırıyor ben mercedes'im diye.
  • (bkz: top gear)

bu programda ingilizler sponsor almak için uğraşmıyor. aracı itin götüne sokar gibi kötüleyince markalar iletişime geçiyor. iletişime geçtikten sonra çok daha pis kötülüyorlar.

velhasıl bizimkilerin bu araç tanıtma mantığıyla yaptıkları programlar hiç bir işe yaramamaktadır. çıkın delikanlı gibi eksikliklerini yanlışlarını anlatın bizde izleyelim. sürekli güzellemelerle etiler’deki bir galeriden emanet aldığınız araçlarla bu iş olmaz.
  • yasal bir zorunluluktur. tv'lerde bir marka göstereceksen o markadan aldığın reklam ücretini belgelemen gerekir. bu arada sadece türkiye'de değil birçok ülkede olan bir uygulamadır.

hem haksız rekabeti engellemek hem de reklamverenlerin faturasız iş yapıp vergi kaçırmasını önlemek için bu yola gidilmiştir.
  • bunu yapımcıların firmalardan para istemesinden çok devletin yapımcılardan para istemesine bağlıyorum. sen o logoyu gösterdin. belki gizli reklam yapıyorsun.. paramı ver diyen bir devlet var ortada.

wikipedia kutsal devletimize para vermediği için engellendi.