şükela:  tümü | bugün
 • ne sinyal bilirler, ne ayna kontrolü. kimisinin aynası kendini gösterir ama herifçioğlunun umrunda olmaz. araç sürerken telefonla konuşup dikkatsiz hareketleri mi dersin, elindeki sigaranın külünü dışarı silkeleme mi dersin. hepsi bunlarda. lan insafsız adam, arkadan gelen motosikletlinin gözüne kaçıyor o kül, üzerindeki kıyafetleri yakma tehlikesi var. üstelik çevreyi kirletiyorsun.
  kadınlar ve kapalı teyzeler ayrı, doblolu ergen irileri ayrı siker trafiğin anasını.
  plaza ablalarımız makyaj yapacam diye sağına soluna bakmaz, sorsan hepsi çok yönlü algıya sahip, aynı anda birden fazla iş yapabilir.
  otoyolda yolcu indirip bindirme ayrı mevzu. ha bir de sapaktan ters ters girme ve çıkma olayı var ki arkadan normal yolunda giden adama laf söyler bunlar. uzar gider bu liste.
 • 10 gunluk bayram tatili sonunda bir kac kelam etmenin zorunlu oldugu husus.

  oncelikle hem otomobil, hem de motosiklet surucusu olarak bu basligi uygun gordum. malumunuz bu mecraya gore motosiklet kullanmak demek kuralsizlik demek, olmeyi hak etmek demek. benzer basligin motosiklet icin olaninin altinda carsaf carsaf tanim var.

  aslinda mesaj net. sizin kullanacaginiz otomobilin ayri, sizin ayri aminiza koyayim. anasini siktiniz trafigin anasini. gerci suc sizde de degil, sizin gibi sik kiriklarina ehliyet veren sistemde. antipatinin sebeplerine gelince:

  1) ya bu amina koydugum sinyalini artik bir kullanin be. her 100 metrede zank diye frene basip saga sola donmeyin. ya da bu sinyali donerken vermeyeceksiniz, donmeden once vereceksiniz ki tali yoldan ana yola cikan arac ona gore davransin, arkanizdaki arac ona gore serit degistirsin. alti ustu bir kolu tek bir parmak hareketiyle asagi ya da yukari hareket ettireceksiniz yarrrrak kafalari! bu kadar zor degil bu amina koydugumun aletini kullanmak.

  2) sehirler arasi yol kenarlarinda peydah olan su meyve sebze tezgahlarindan alisveris yapanlar. ulan yavsak, ulan am biti. 2 tane meyve yiyeceksin diye duble yolun tek seridini kapatma hakkini kimden aldin acaba, pic! hayvan gibi akan sehirlerarasi yolda sag seridin gobeginde durmak, kontrol etmeden kapi acmak, isi bitince arkadan gelen trafigi kontrol etmeden tekrar yola cikmak nedir lan? sebep? ac karini doyuracak amcik agizli.

  3) akmayan trafikte surekli milletin onune kirip serit degistmeye calisan, ortami iyice kesmekese ceviren pezevenkler. bu gotlere sorsan "motorlular aradan gidiyür" diye sikayet sicarlar. kendileri sinyal vermeden, aynaya bakmadan onunuze kirmakta hic beis gormezler. kendisi 1 saniye kazanacak diye arkasindaki onlarca araci yavaslatan bencil ibneler.

  4) tatile geldi diye butun trafik kurallarini hice sayan medeniyet yoksunu sikikler. hem koyunuzden daminizdan kalkip tatil beldelerini talan ediyorsunuz, o da yetmezmis gibi trafigin de amina koyuyorsunuz. be pezevenk. be sikik. be got lalesi. sen tatildesin diye kirmizi isiktan muaf olmuyorsun. veya park yasaklari senin icin gecersiz hale gelmiyor. ya da icip icip sehir icinde sik gibi arac kullanman da serbest degil.

  yemin ederim sinir hastasi ettiniz beni 10 gunde. 1 saatlik yolu bile elim ayagim zangir zangir titremeden tamamlayamadim. isin garip yani onlarca motosiklet ile karsilastim, otomobil suren kuralsiz dalyaraklar gibi trafigi birbirine kattiklarina sahit olmadim.

  allah belanizi versin be.
 • sanki otomatik pilota almış gibi telefonla konuşmaları, mesaj yazmaları. bu sırada 2 tonluk demir yığınının allaha emanet gitmesi.

  ayna kontrolü yapmadan şerit değiştirmeleri. nasıl olsa arkadan çarpanın suçlu olması. arkadan hızla gelen araçları mecburen fren yapmak zorunda kalmasının umurlarında olmaması.

  kapı açarken arkasını kontrol etmemeleri.

  akan trafiğin ortasında zart diye durup yandaki markete girmeleri. bu sırada arkasındaki yüzlerce aracın bir kişinin market alışverişini beklemesi.

  caddede karşıdan gelen araç sahibinin tanıdık çıkması halinde karşılıklı durarak sohbet etmeleri. yüzlerce aracın bu sohbet eden ikilinin muhabbetinin bitmesini beklemesi.

  kaldırımın üstüne çıkıp park etmeleri. yaya geçidinin üstüne park etmeleri. yolu daraltacak şekilde park etmeleri.

  sıkışık trafikte kavşağın ortasında kalacağını bile bile kavşağa girmeleri. "ben gidemiyorsam kimse gidemez" zihniyetine sahip olmaları.

  sol şeridi tapulamış gibi gitmeleri. sağındaki şerit boş olmasına rağmen soldan gitmeleri. "ben bu hızda gidiyorsam herkes bu hızda gidecek" zihniyetine sahip olmaları.

  yeşil ışık yanar yanmaz kornaya basmaları.

  makas atarak diğer insanları tehlikeye atmaları.

  egzoz modifiyeleri yaparak gürültü yapmaları. mahalle içinde kasten arabayı bağırtmaları.

  yayaları ve motosikletleri görmezden gelmeleri, üzerlerine araba sürmeleri fakat aynı muameleyi kamyon ve tırlardan görünce zırlamaları.

  hayvan gibi genelleme yapmaları...