şükela:  tümü | bugün
  • 2-3 gun önce başıma gelendir. arabamı bakıma götürdüm. "bıdı bıdısını değiştirdik. fıtı fıtısını değiştirdik. zıtı zıtısını yeniledik" tarzı bir debrifingden sonra aracımı aldım yollara düştüm. bir kaç gün sonra bagaja uzandığımda ne göreyim. alvin otomotiv plakalığını takmış arabamın ön ve arkasına. e istanbulda takılan plakalığımla mutluydum ben, neden ki bu israf? izin aldın mı sen benden? viral reklam yapıcaz diye güzelim plakalığımdan oldum. önceki otomotivimden para almıyorum ama bu yapılan gasptır.
  • 1/10 verdiğim rezalettir.

ayrıca i agree, next, next, next diye geçersen olacağı budur.
  • hiç bir suretle izin vermediğim eylemdir. takmışlarsa da sökerler. çünkü benden ücretini tam alan bir firmanın reklamını ücretsiz yapmam. ya onu sökecekler ya da bana onların reklamını yaptığım için cüzi de olsa para ödeyecekler.
  • otomotiv ne lan diye baktığım başlıktır.

plakalık takmayın, ellemeye cesaret edemezler. bitti gitti.
  • yapıştırma olmayan plakalarda checklist gibi yapılan zıkkım.

şöyle bir faydası olmuştu zamanında;

eski arabamda kapı içerisine takılmış garantisi devam eden alarmın tamiri için (başka serviste takıldığını öne sürerek) para isteyen servise "ne zaman gelsem plakamı 'x otomotiv' yazan çerçeveyle değiştiriyorsunuz, istanbulun her yanında ücretsiz reklamınızı yapıyorum. eğer bu parayı almaya ısrar edecekseniz bu plakalıkları da çıkartacağım, bir daha da buradan hizmet almayacağım" demiştim. ücretsiz tamir etmişlerdi.
  • benim kuzenim galerici, bunu şeref meselesi haline getirdi. yani herkese karşı mı böyle yoksa bu takıntısı sadece bana mı emin değilim ama aracı servise götürdüğüm yer ve kuzenim arasında yıllardır süre gelen bir savaş var ve şiddetin dozu giderek artıyor. son uğradığımda daha ben arabadan inmeden dükkandan fırladı ve plakaya bakıp "...rrrrrospu cocugu yaa" derken elindeki sigarayı sinirle yere attı ve içeri doğru gitti hızlı adımlarla, peşinden gittim elinde telefon gerisi şu şekilde aşağı yukarı, karşı tarafı duyamadıgım için yalnızca kuzenimin diyaloglarını yazabiliyorum;

- alo, levent'le görüşebilir miyim.. .
    - levent, levent, araç bakımda teknik personel...
    - soyadını bilmiyorum kardeşim levent işte, teknik serviste kaç tane levent var?
    ...
    ..
    ...

- alo, levo, olum sen beni sinir hastası mı ediceksin ya? yine değiştirmişsin ... mına kodumun şeyini ya..yapma diyorum kocum sana ya.! plakalığın altına kallavi bi küfür yazıyorum kocum şimdi, bidaha sökersen okursun tamam mı, hadi abicim, sökmüyosun kesinlikle.. hadi...

ben yanlışlıkla bi kere "abi alt tarafı bir plastik parç.. " diyemeden kaşlarını yukarı kaldırıp bana "kalbini kırarım" yaptığı günden beri de neden bunu bu kadar büyüttüğünü soramıyorum da.