şükela:  tümü | bugün soru sor
 • önceleri saian'ın bir parçası ve dj sivo ile yapmayı planladıkları bir albümken şu anda undergorundun amına koyan angara bebesi köst ve dj geda ile şenlenen bir oluşum haline gelmiştir.

  yeni albümle de bu oluşum somutlaşmıştır.

  alübümden sayko anarşizm akıyo... türkçe rapteki en iyi işlerden biri.

  almak için
 • tam bir vinnie paz & r.a. the rugged man tarzında.
  saian yine efsane başka bir şekilde tanımlayamıyorum.
 • uçurum çiçeği gibi balyoz bir şarkıyı içinde barındıran saian ve köst albümü.
 • mükemmel bir hiphop albümü. hatta gelmiş geçmiş ilk 10 kesin. gönlümün locasındaki ceset gibi efsane bir parçası var. çok yakışmış vokaller. bu ikiliden daha fazla iş görmek istiyoruz. bir de sahtiyanla feat atsalar keşke

  https://genius.com/…onlumun-locasndaki-ceset-lyrics
 • şahsi kanaatimce; türk rap’indeki tek yüksek kaliteli ve şiir dinlermiş gibi dinlenebilecek * kadar edebi sözlere sahip parçaları yapan, yapabilen sain’ın son albümü.

  ben neredeyse hiç rap dinlemeyen bir insanım. bu tür bana oldukça tekdüze, mesajsız ve duygusuz geliyor(du). bundan yaklaşık 3 sene önce youtube’da ceza’nın suspus’unu “bu neymiş bir bakalım” diye dinlerken nasıl oldu bilmiyorum ama önerilen şarkıları sırasıyla dinleye dinleye saian’ın feleğin çemberine kırk kurşun’una rastladım. söyleyen adamın sesi, müzikteki imgeler ve söz yazımındaki uyum daha önce dinlediğim herhangi bir türkçe rap’e benzemiyordu. saian’ı araştırmaya devam ettikçe daha bir çok ünlü türk şairimizin şiirlerinin imgelerinden yararlandığı güzel parçalarına denk geldim. mesela makber ve mübeccel beni etkileyen diğer parçaları oldu. ancak hepsinden öte, herhalde en duygulu ve içten diyebileceğim ürünü kangren. adam bildiğin sıradan insanın, işçinin çektiği sıkıntıları ve yalnızlığı sınıfına yakışır bir şekilde dinlendiriyor, takdir etmemek imkansız.

  kısacası, estetik kaygısı bu kadar yüksek bir türk rapper’ını şansım sayesinde bulmam beni çok mutlu ediyor. her ne kadar belli siyasi düşünceler doğrultusunda şarkı sözlerini yazıyor olsada estetik kavramını hiç es geçmiyor. çalışmalarının devamını da buldukça dinleyeceğim, daha birçok güzel iş çıkarabilir.
 • spotify üzerinden dört dörtlük bir ep yayımlayan oluşum.

  https://open.spotify.com/…um/0bsic5fp9yossimmhjv1oq

  bu sene çok köst ve saian yaptı be. mis.
 • saian sakulta salkım ve köst'ün beraber çıkardığı hiphop albümü. albümün en sevdiğim parçası biçare oldu. introsu, outrosu, sözleriyle tam bir şaheser. mendilimin yeşili yakışmış şarkıya, parmak uçlarını kazıtan kadın'a da white rabbit çok yakışmıştı. saian biliyor bu işi.
 • rap müzikle uzaktan yakından alakası olmayan biri olarak tamamen şans eseri denk geldiğim ve bayıldığım adamlar.muhtemelen hakettikleri değeri asla göremeyecekler ama pek de umursadıklarını sanmıyorum.dinleyin, dinletirin efendim.
 • piyade olmamış diyorum. kendi dilleri ile; bu kadar ahraz yapı dimağa karşı hür general dimağlarına rağmen neden piyade dediklerini anlamadım.
 • içinde libertadan* omertaya, muhammed ali*'den fuat ergin*'e pek çok detay barındıran genelde olduğu gibi yine nefis bir saian eseri. dinlerken kaşları çatıp kavga moduna girmek bonus olarak gelir.