• önceleri saian'ın bir parçası ve dj sivo ile yapmayı planladıkları bir albümken şu anda undergorundun amına koyan angara bebesi köst ve dj geda ile şenlenen bir oluşum haline gelmiştir.

yeni albümle de bu oluşum somutlaşmıştır.

alübümden sayko anarşizm akıyo... türkçe rapteki en iyi işlerden biri.

almak için
  • şahsi kanaatimce; türk rap’indeki tek yüksek kaliteli ve şiir dinlermiş gibi dinlenebilecek * kadar edebi sözlere sahip parçaları yapan, yapabilen sain’ın son albümü.

ben neredeyse hiç rap dinlemeyen bir insanım. bu tür bana oldukça tekdüze, mesajsız ve duygusuz geliyor(du). bundan yaklaşık 3 sene önce youtube’da ceza’nın suspus’unu “bu neymiş bir bakalım” diye dinlerken nasıl oldu bilmiyorum ama önerilen şarkıları sırasıyla dinleye dinleye saian’ın feleğin çemberine kırk kurşun’una rastladım. söyleyen adamın sesi, müzikteki imgeler ve söz yazımındaki uyum daha önce dinlediğim herhangi bir türkçe rap’e benzemiyordu. saian’ı araştırmaya devam ettikçe daha bir çok ünlü türk şairimizin şiirlerinin imgelerinden yararlandığı güzel parçalarına denk geldim. mesela makber ve mübeccel beni etkileyen diğer parçaları oldu. ancak hepsinden öte, herhalde en duygulu ve içten diyebileceğim ürünü kangren. adam bildiğin sıradan insanın, işçinin çektiği sıkıntıları ve yalnızlığı sınıfına yakışır bir şekilde dinlendiriyor, takdir etmemek imkansız.

kısacası, estetik kaygısı bu kadar yüksek bir türk rapper’ını şansım sayesinde bulmam beni çok mutlu ediyor. her ne kadar belli siyasi düşünceler doğrultusunda şarkı sözlerini yazıyor olsada estetik kavramını hiç es geçmiyor. çalışmalarının devamını da buldukça dinleyeceğim, daha birçok güzel iş çıkarabilir.
  • 33 yaşındayım 20 senedir hiphop dinliyorum. hassicdir serileri, silahsız kuvvet,rapor 2 falan kasetlerim vardı. otonom piyade türkçe rap için şanstır. hele şu sürtük diye şarkıların patladığı dönemde kıymetini bilin.

albüme gelince tamamen şahane. beatler kst'nin nakaratları ve saian çok çok iyi. gözünüz gibi saklaın bu albümleri. paylaşın ve bu adamlara hak ettikleri değeri verin.

kendileri burayı takip ediyorlarsa ufak bir ricam var. olm nolur lan 4. albümde sahtiyan,sansar ve fuchs olsun. benim ömrümün sonuna kadar saklayacağım bir albüme ihtiyacım var. saian ve sahtiyanı aynı şarkıda dinlemeden ölürsem gözüm açık gidecek.
  • vahşi kan akacak'da, "ölenim için isim taktılar şehit diye avanti", diyenler.
  • mükemmel bir hiphop albümü. hatta gelmiş geçmiş ilk 10 kesin. gönlümün locasındaki ceset gibi efsane bir parçası var. çok yakışmış vokaller. bu ikiliden daha fazla iş görmek istiyoruz. bir de sahtiyanla feat atsalar keşke

https://genius.com/…onlumun-locasndaki-ceset-lyrics
  • saian ve kst'nın kurduğu hiphop grubudur. ne zaman gelir bilmiyorum ama yakında op3 komita albümü gelecek. asıl o zaman siz protest rap nasıl yapılır görürsünüz. şu an en fazla beklediğim albüm. of keşke içinde bir sahtiyan feati olsa.

grubun diskografisi şu şekilde. iki albüm çıkardılar otonom piyade olarak.

op 1 hal ve gidiş sıfır
    https://open.spotify.com/…si=i8dgrea0s_6yg1mw3bliqa

op 2 malenkof
    https://open.spotify.com/…si=-o8bjo28tfwycxpqqd8joq

op 3 deliler bayramı

böyle sınıflandırabiliriz. op1 ve op2 türkçe rap piyasasındaki en iyi albümler. hala dinlemediyseniz hemen koşun dinleyin,
  • ülkeden çıkmış en "protest" rap ikilisidir. kullandıkları albüm kapaklarından, şarkı sözlerine kadar kalite akıyor. hücum borusu diye bir parçaları var, bu ara ona sardım. tane tane anlatmışlar. siz de ülkede bir şeylere kızıyorsanız ilaç gibi geliyor.
  • anlamsız yere tüm gün bu şarkıyı mırıldandım.
    hücum borusu
    nakarat kısmı muazzam.
  • kapalı kapılar parçalarıyla gene protest rap nasıl olur göstermişler. keşke şu adına rap denen fakat bizler için utanç kaynağı olan parçalar yerine yeni nesil sizleri daha çok dinlese de o köhneleşen zihinler azıcık gerçekleri hissetse. güzel insanlarsınız.(bkz: saian)(bkz: köst)
  • yeni çıkaracakları deliler bayramı albümünden teaser yayınlayıp 2020'nin en güzel haberini vermişlerdir.
hesabın var mı? giriş yap