*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • otopark cinayetinde tahliye kararı

  otopark mafyası cinayeti

  ankara’da uzun yıllar esnaf ve halk arasında tepkilere yol açan, denetim eksikliğinin had safhada olduğu yol kenarı ücretli otopark uygulaması nedeniyle esnaf ile gayri resmiotopark işletmecileri arasında yaşanan gerginlik cinayetle sonuçlanmıştı.

  rüzgarlı caddesi esnafı tarafından 09.07.2015 tarihinde yapılan protesto eylemi sırasında can aydemir isimli gayri resmi otopark işletmecisinin silahını çıkartarak kalabalığın üzerine rastgele ateş etmesiyle kurşunlardan birinin kalbine isabet ettiği 21 yaşındaki mehmet karagöz yaşamını yitirmişti.

  otopark terörünün vehametini gözler önüne seren bu elim olay sonucunda ise ankara büyükşehir belediyesi tarafından ankara genelinde yol kenarı ücretli otopark uygulamasına son verilmişti.

  3 yıl sonra verilen tahliye kararı

  ankara 9. ağır ceza mahkemesi’nde yapılmakta olan yargılamanın 17.08.2018 tarihli celsesinde ise tutuklu sanık can aydemir’in tahliyesine karar verildi.

  dosya kapsamında dinlenen tanıkların emniyet ve savcılık ifadelerini, kendilerine yöneltilen tehditler nedeniyle mahkeme huzurunda alınan ifadeleriyle değiştirdiği ortaya çıktı.

  olay yerine ait görüntülerin incelenmesi sonucunda isecan aydemir isimli şahsın elindeki silah ile topluluk üzerine ateş ettiği, maktul mehmet karagöz’ün de ateşlenen silahın hedef alanı içerisinde olduğu ve silah atış seslerin incelendiği bilirkişi raporlarında, can aydemir’in elindeki silahı kalabalığa doğru hedef alarak ateşlediği tespit edildi.

  yaklaşık 3 yıldır süren yargılamanın her celsesinde iddia makamınca suç vasfı ve suçun işlendiği yönündeki kuvvetli şüphenin varlığını gösteren somut delillerin bulunduğu yönündeki gerekçelerle sanık can aydemir’ in tutukluluk halinin devamı talep edilirken, 17.08.2018 tarihli celsede sanık müdafilerinin ve savcının talebiyle can aydemir tahliye edildi. iddia makamının tahliye talebinde, sanığın tutuklu kaldı süre dikkate alınarak tahliyesi talep olunur denilmekle yetinildiği öğrenildi.

  maktul mehmet karagöz’ün ablası esra karagöz ve avukatlarının, ağır ceza mahkemelerinde yapılan yargılamalarda toplam tutukluluk süresinin 5 yıl olarak uygulandığı ve sanığın kaçma ihtimali bulunması sebepleriyle tahliye kararına itiraz edecekleri bildirildi.

  http://www.hurriyet.com.tr/…-saniye-kamerada-115909
 • anlaşılan mahkeme suçu tck 85. madde kapsamında, yani taksirle öldürme olarak değerlendirmiş. bu nedenle de tutuklu kalınan süreye göre tahliye kararı vermiş.

  ancak olay bana göre kasten öldürme suçunun unsurlarını taşıyor. bu sebeple tahliye kararı hatalıdır. umarım mafya bozuntusu hak ettiği cezayı alır.
 • sivil öldürmek bedava memlekette, polis öldürmek bedavadan biraz pahalı.
 • (bkz: up)
  halkın insanların üzerine ateş açabilen silah doğrukta bilen kimse nasıl tahliye edilebilir!

  mafyaya karşı adaletin gücü nerede?

  bu adam yarın bir gün yine kavgaya karışıp da sokakta birine ateş etse hasbel kader benim yakınıma gelse serbest bırakan o hakimin hali ne olur!
 • cıks olmamış, yetersiz bu karar. bu mafya elemanına üstün hizmet madalyası verilmesi lazımdı! ödül olarak verilen tahliye yetersiz kalmış yani!

  ülkenin ceza kanununun ve infaz kanununun çivisi çıkmış vaziyette. mesela henüz başlığı açılmadı ama istanbulda bir kadına kapkaç yapan (veya gasp diyebilirsiniz) kişiler kamera kaydına rağmen adli kontrol şartıyla serbest bırakılıyor ve bu iki kafadar aynı suçu 9 gün önce yine işlemişler! haber şurada: http://www.hurriyet.com.tr/…i-yakalandilar-40931358

  mevcut ceza yasası ve infaz yasası mı yetersiz (veya gevşet), hakimler mi umursamaz yoksa hapishaneler mi dolu karar veremedim! canımız allaha emanet yaşayıp gidiyoruz.
 • durduk yere gümbürtüye gittiğinizde katilinizin en fazla 3 yıl yatacağını öğrendiğimiz karardır. ne güzel memleket amq.
 • adamın silahının mermisini boşa hatcattıkları için esnafa tazminat davası açmamışlar mı?
  (bkz: insan gerçekten hayret ediyor)
 • şöyle haberleri görünce gerçekten hapisten korkup, ölmeyi hak eden insanları öldürmediğime pişman oluyorum.
 • toplu cinayet işleyerek daha az yatabilirsiniz. örnek olarak 8. cinayetini işleyen kayseri'deki katili verebilirim.o yüzden hazır ülkede adalet yokken gıcık olduğunuz herkesi öldürün.
 • (bkz: ne desem gg)