şükela:  tümü | bugün
  • makina'cı, itici ve antipatik buğra gelene kadar otopark'ın samimiyetini ve detaycılığını severdim ama o zamandan beri abonelikten çıkıp sadece çok konuşulduğu için egea video'sunu izledim. yeni elemanlar gelmiş ve kurumsallık öne çıkmış diyorlar ama buğra ve kurumsallık hiç alakalı gelmiyor bana. belli ki ne yaptıklarını onlar da bilmiyorlar. ayrıca sadece araçların iç mekanlarını incelemek ve dış tasarım yokmuş gibi davranmak nasıl bir mantıktır? oturuyorlar koltuğa ve her şeyi oradan anlatmaya başlıyorlar. yahu bi aşağı inin ya. arka tasarımı göster, iki yorum yap, kapıları aç kapat, ne bileyim yani. egea'dan sonraki testleri görmedim ama bir gelişme olduğu sanmıyorum.

otomobil dünyam'da eren tekin'e sanki bayi tarafından bir metin veriliyor ve o da metni okuyup test yapıyor. en ufak detaycılık yok. verdiği bilgilerin çoğuna aracın web sitesinden de ulaşabiliyorum. onun dışında hız ve çeşitlilik konusunda iyi gidiyor. çok başarılı bulmasam da karşılaştırma video'ları yayınlıyor. belli ki eren'in tarzı değişmeyecek, çözüm olarak yanına kendisinin tam zıttı, detaycı ve samimi bir karakter bulursa sınıf atlayabilir.

bu üçlü arasında kötünün iyisi fahir'in carviser'ı. samimiyet açısından otopark kadar olmasa da fena değil. en azından eren gibi metin okumuyor. detay açısından yetersiz olsa da üslubu güzel, izleyeni yormuyor. en sevdiğim yanı da testin çoğunu live action yapması.

aslında bunu üçüyle alakalı da söyleyebilirim. adam mesela aracın arkadaki yaşam alanından bahsedecekse bunu yolda rastgele giderken anlatıyor. otopark o kısımda fotoğraf gösteriyordu. arkadaş elinde kamera var, geç arkaya canlı canlı anlat. biz de daha düzgün anlayalım. bagajdan bahsedeceksen metinden okur gibi 400 litre deyip geçme. al kamerayı aç bagajı göster. bunu sadece fahir yapıyor. ama o da süreyi kısa tuttuğu için fazla detaya inemiyor.

fahir, en çok umut vaat eden sensin. biraz süreyi uzat, detaya in, live action'ı arttır en iyisi sen ol.

ekleme: buğra'yı otopark'tan şutlamışlar. çok doğru bir hareket. video'larını da silmişler. tekrardan abone oldum.
  • otomobil dünyam: "oldukça güzel"
    carviser: "gayet iyi"
    otopark: "gözlüklük yok"

içlerinde dikkate alınabilecek olan tek kanal tabii ki otopark.
  • otopark.com samimiyeti ve teknik terimlerde fazla boğulmadan yaptığı incelemelerle diğerlerinden bir tık öndedir.
  • alayı markaların şakşakçısı.
  • youtube'da severek takip ettiğim üç kanal. ama benim olmazsa olmazım otopark.com'dur. daha çok tıklanma hedefi için bünyelerinde bulunan "the makina" başlıklı video serisi biraz imajlarını zedelemiş olabilir ancak ekibin, kendi videolarında çizgiyi bozmadan hatta kaliteyi arttırarak devam ettiğini düşünüyorum.
  • carviser'ın açık ara fark atacağı versus.

sade, kısa, karmaşık ve gereksiz bilgilere değinmeden, otomobil meraklıları ve müşterileri için kafi miktarda bilgiyi tertemiz bir üslupla izleyicisine sunan fahir talib'in diğer rakiplerinden çok daha iyi olduğunu söylemem gerekiyor.

(bkz: #58567515)
  • al birini vur ötekisine. en şukela yorum yukarıda hepsi güzellemeden başka bir şey yapmıyor. bir marka onları ispanyadaki bir sonraki lansmana götürmez korkusu ile hababam güzelleme yapıyorlar.

bilmemen ayıp’ın burda ne işi var anlamadım. adamlar bambaşka bir kulvarda. 50 tane video attılar bir tanesinde bile otomobile binmediler, inceleme çekmediler, marka lansmanlarına gitmediler, “paletli toros” videosu çekmediler ama 100bin abonedeler. donut media çakması veya değil adamların içeriği demek ki ilgi çekiyor. hem çakma olsa ne yazar türkiye’de yabanci dil oranı %15 yani halkın %85’i senin söylediğin kanallardan bir bok anlamıyor. ben ücretsiz çevirir alt yazılarını döşerim diyorsan buyur çevir kimse seni tutmuyor. özetle bok atmakla bir yere varılmıyor varılan yer belli; carviser, otopark ve otomobil dünyam.
  • motor1 turkiye youtube kanalı hepsinden daha samimi daha eğlenceli ve daha eleştirel bir yaklaşım ile anlatıyor. araba hakkında bilgi alacaksanız gayet gerçekçi bir yaklaşımları var.

sadece eğleneyim geyik yapayım derseniz halkın %80lik kısmının alamayacağı arabaların kağıtta yazan bilgilerini okuyarak ümit erdim ile birlikte geyik yapan doğan kabak yeterlidir.

gerisi çöp.
  • ben carviser derim beyler
  • golf 7'nin golf 6'dan, golf 8'in de golf 7'den daha agresif ve sportif görünmesi dışında bir bilgi edinmek isteyenler için (bkz: otopark.com). ancak, donut media çakması olan bilmemen ayıp'tan iyidir yine üçü de.

ayrıca, vergi sistemimizden ve fakirliğimizden dolayı mahrum kaldığımız yüzlerce otomobil hakkında bilgi edinmek, dizel övgüsü işitmemek ve otomotiv sektörünün gerçek yüzünü görmek istiyorsanız; otomobillerde uzun ömürlülüğe önem veriyorsanız yabancı kaynaklara yönelmelisiniz: (bkz: scotty kilmer) (bkz: doug demuro) (bkz: savagegeese). bu konularda otopark.com bile yüzeysel kalabiliyor bazen maalesef.