şükela:  tümü | bugün
  • otopark.com samimiyeti ve teknik terimlerde fazla boğulmadan yaptığı incelemelerle diğerlerinden bir tık öndedir.
  • ben carviser derim beyler
  • carviser'ın açık ara fark atacağı versus.

sade, kısa, karmaşık ve gereksiz bilgilere değinmeden, otomobil meraklıları ve müşterileri için kafi miktarda bilgiyi tertemiz bir üslupla izleyicisine sunan fahir talib'in diğer rakiplerinden çok daha iyi olduğunu söylemem gerekiyor.

(bkz: #58567515)
  • alayı markaların şakşakçısı.
  • bu arada bir altın elbiseli adam değildir hiç biri...
  • youtube'da severek takip ettiğim üç kanal. ama benim olmazsa olmazım otopark.com'dur. daha çok tıklanma hedefi için bünyelerinde bulunan "the makina" başlıklı video serisi biraz imajlarını zedelemiş olabilir ancak ekibin, kendi videolarında çizgiyi bozmadan hatta kaliteyi arttırarak devam ettiğini düşünüyorum.
  • makina'cı, itici ve antipatik buğra gelene kadar otopark'ın samimiyetini ve detaycılığını severdim ama o zamandan beri abonelikten çıkıp sadece çok konuşulduğu için egea video'sunu izledim. yeni elemanlar gelmiş ve kurumsallık öne çıkmış diyorlar ama buğra ve kurumsallık hiç alakalı gelmiyor bana. belli ki ne yaptıklarını onlar da bilmiyorlar. ayrıca sadece araçların iç mekanlarını incelemek ve dış tasarım yokmuş gibi davranmak nasıl bir mantıktır? oturuyorlar koltuğa ve her şeyi oradan anlatmaya başlıyorlar. yahu bi aşağı inin ya. arka tasarımı göster, iki yorum yap, kapıları aç kapat, ne bileyim yani. egea'dan sonraki testleri görmedim ama bir gelişme olduğu sanmıyorum.

otomobil dünyam'da eren tekin'e sanki bayi tarafından bir metin veriliyor ve o da metni okuyup test yapıyor. en ufak detaycılık yok. verdiği bilgilerin çoğuna aracın web sitesinden de ulaşabiliyorum. onun dışında hız ve çeşitlilik konusunda iyi gidiyor. çok başarılı bulmasam da karşılaştırma video'ları yayınlıyor. belli ki eren'in tarzı değişmeyecek, çözüm olarak yanına kendisinin tam zıttı, detaycı ve samimi bir karakter bulursa sınıf atlayabilir.

bu üçlü arasında kötünün iyisi fahir'in carviser'ı. samimiyet açısından otopark kadar olmasa da fena değil. en azından eren gibi metin okumuyor. detay açısından yetersiz olsa da üslubu güzel, izleyeni yormuyor. en sevdiğim yanı da testin çoğunu live action yapması.

aslında bunu üçüyle alakalı da söyleyebilirim. adam mesela aracın arkadaki yaşam alanından bahsedecekse bunu yolda rastgele giderken anlatıyor. otopark o kısımda fotoğraf gösteriyordu. arkadaş elinde kamera var, geç arkaya canlı canlı anlat. biz de daha düzgün anlayalım. bagajdan bahsedeceksen metinden okur gibi 400 litre deyip geçme. al kamerayı aç bagajı göster. bunu sadece fahir yapıyor. ama o da süreyi kısa tuttuğu için fazla detaya inemiyor.

fahir, en çok umut vaat eden sensin. biraz süreyi uzat, detaya in, live action'ı arttır en iyisi sen ol.

ekleme: buğra'yı otopark'tan şutlamışlar. çok doğru bir hareket. video'larını da silmişler. tekrardan abone oldum.
  • otomobil dünyam: "oldukça güzel"
    carviser: "gayet iyi"
    otopark: "gözlüklük yok"

içlerinde dikkate alınabilecek olan tek kanal tabii ki otopark.
  • golf 7'nin golf 6'dan, golf 8'in de golf 7'den daha agresif ve sportif görünmesi dışında bir bilgi edinmek isteyenler için (bkz: otopark.com). ancak, donut media çakması olan bilmemen ayıp'tan iyidir yine üçü de.

ayrıca, vergi sistemimizden ve fakirliğimizden dolayı mahrum kaldığımız yüzlerce otomobil hakkında bilgi edinmek, dizel övgüsü işitmemek ve otomotiv sektörünün gerçek yüzünü görmek istiyorsanız; otomobillerde uzun ömürlülüğe önem veriyorsanız yabancı kaynaklara yönelmelisiniz: (bkz: scotty kilmer) (bkz: doug demuro) (bkz: savagegeese). bu konularda otopark.com bile yüzeysel kalabiliyor bazen maalesef.
  • otomobil dünyam en çöpü.

otopark ile carviser kafa kafaya gider.

eskiden carviser'ı kısa ve net videoları yüzünden severdim. o da vlogcuya döndü iyice. karısını videoya koymasa ölecek hastalığına kapıldı sanırım. gücenmece olmasın ama karısıyla çektiği videolar çok itici oluyor. fahir bey tam birşey anlatacak karısı araya atlıyor. sevmiyorum.

otopark ise sinan yüzünden apaçi kafasında. arabalar hakkında güzel bilgiler veriyor ama pek izletmiyor artık.

doğan kabak izlettiriyor ama youtuber oldu iyice. araba testi veya tanıtımından daha çok youtuberlığa oynuyor videolarında. eskiden severdim ama şu olayı biraz azaltmalı. arabalara yoğunlaşmalı.

the makina'nın tarzı eskiden 1320video tarzıydı. geceleri illegal gazlamalar, roller falan vardı bi ara. sonra galerici arkadaşıyla birşeyler yaptı. sonra araç satım işine girdi tabi. izlettiriyordu ama son 1 aydır içerik üretemiyor gibi. 1320 tarzına devam etse keşke.

benim seçimim benzin tv. burak ertem ve aras dinçer çok iyi ikili olabiliyor.
    ayrıntılı bilgiler hoş oluyor.

eklemeden edemeyeceğim, sekiz silindir de güzel bir kanal ama karşılaştırma içersine giremez çünkü formatı farklı. kendisini de seviyoruz.