şükela:  tümü | bugün
  • son zamanlarda dikkatimi iyice çekmeye başlayan araba/arabalardır. 13 tane de bizim binanın ön otoparkında var bunlardan.

otopark meselesi desen değil, her dairenin kendi yeri var. yan otopark'da fazlaca yer var, hiç olmadı sitenin önünde 50 araçlık park yeri her daim boş, en olmadı 2 dk yürüyüş mesafesinde park yeri dolu.

benzin meselesi desen, şimdi bakıyorum bu arabalardan en kötüsü benim arabamın 2 katı fiyatında (belki 3, en kötüsü 2015 volkswagen polo yada 2015 seat ibiza'dan biri fiyatarını bilmem, benim araç etse etse 35-40.000 eder onu söylediler.) bu arabaları alanların benzin parası olmaması mantıklı değil.

oturduğum yerde her ailede en az 1 araba var, ulaşım (ankara) zor olduğundan lüks değil mecburiyet. kaldı ki gece 40 daireli binanın önünde 60-70 araba oluyor en az. herkes arabasını kullanıyor ki, her sabah hepsi çıkış yapıyor.

2. yada 3. arabalar bunlar desen, o mantıklı bir sebep ama 2-3 aydır otoparkta yatan araba nasıl bir lüks yada ihtiyaçtır anlam veremiyorum. kullanmasan dahi bunun yıllık 2.000 tl sigortası, 2.000 tl kaskosu var. bu israf değil mi? nasıl bir mantık anlamıyorum. neden yılda 3,4 kere kullanmak için bir arabaya 100.000'den fazla para verilir.
  • benim de yatıyor valla.. bundan önce ki aracımı 2006 da sıfır km almıştım.. 10 yılda 60 bin km yaptım.. istanbul da şehir içinde araç kullanmam gece 2-3 değil ise.. ise giderken de araç var.. dolayısı ile hafta sonu şehir dışı kaçamakları haricinde araç kullanmam.. bu duruma en çok kuzen ve arkadaşlarım seviniyor elbette.. işi olan direkt arar..