şükela:  tümü | bugün
  • şakalar ülkesi olan türkiyemizde bugün yaşanan bir olaydır, benim başıma gelmiştir. bir başka örneği için (bkz: trafik ışığına kasis koymak)

evet, belediyelerin yol kenarlarına yaptığı sövüş otopark a.ş'ye ait olan park ceplerine bırakmış olduğum arabanın "uygunsuz park" nedeniyle ceza yazılarak çekilmesi olayıdır. evet ne sandınız; şaka sadece ceza yazmakla değil, aynı zamanda otopark'tan "hatalı park" nedeniyle aracım çekilmiş. şu anda aracı yeni almış olarak yazıyorum. bak tekrar ediyorum; devletin otoparkına bırakılmış araca uygunsuz park cezası verilmesi olayıdır.

fotoğrafta göreceğiniz üzere bir eşeğin bile görebileceği şekilde belediye park levhası mevcut ve yine bir eşeğin bile görebileceği şekilde aracımın kaldırıldığı yerde başka araç park etmiş durumda ve yine bir eşeğin görebileceği şekilde, park amaçlı olarak yol üzerinde bir cep yapılmış durumda.
  • aynısı ankara tunalıda bestekar sokaktaki oto yıkamacının yanındaki otoparkta başıma gelmiştir. arabayı doluluktan ötürü sokaklarda bırakan otopark yüzünden 100 lira park cezası ödedim.