şükela:  tümü | bugün
  • teknik cihaz, ekipman ve robotlarla ilgili ikinci el araçların kaza ve arıza durumlarını test ve muayene edip, detaylı “oto ekspertiz raporu” düzenleyen türkiye’nin ilk profesyonel oto ekspertiz kuruluşu.

bkz: www.otorapor.com
  • cesitli paketleri mevcut. bronz, gumus, altin. bronz pakette 3-5 seyi kontrol ederken, altin pakette oldukca kapsamli bir kontrol yapiyorlar. bitiminde kontrolleri aciklayarak guzel bir rapor ile sizinle paylasiyorlar.

buraya kadar olan kisim ambalaj kismi. bir de icerigi var.

yaklasik 1 ay kadar once ikinci el arac aldim ve bu firma vasitasi ile hem de gold paket ile kontrol ettirdim. icim rahat olsun istedim. testler sonucu arabada herhangi bir kusur olmadigi soylendi.

dun aracim muayeneden agir kusurlu olarak gecemedi. sebebi bir lastigin ic-dis yonunun ters takilmasi. normal sartlarda bir lastikcinin boyle bir hata yapmasi pek olasi degildir. neyse hemen bir lastikciye gidip degistireyim dedim. meger aracin lastigi patlamis. yama yapilmis. yama yapilan yer balon yapmis. bu yuzden de uyanik satici lastigi ters taktirmis. disa gelmesi gereken yuzu, ice gelmis.

otorapor ne aracin lastiginin ters takildigini ne de ic kisiminda balon oldugunu tespit edemedi.
  • tarafsız araç ekspertiz olayı, firması. adamlar 2. el araba almak/satmak isteyenlere tarafsız ekspertiz vaat ediyor. falanca usta gibi "şurasını değişiriz burasını değişiriz" demiyorlar. çünkü bakım, onarım gibi bir işleri yok. işleri teşhiste bulunmak. alacağınız/satacağınız araç ile ilgili detaylı bir rapor hazırlayıp elinize veriyorlar. tabi alım/satım yapma niyetiniz olmaksızın da gidip aracınıza bi check-up yaptırabiliyorsunuz.

yetkili servislerin bile "şu parçayı da değişelim maksat yeşillik olsun" kafasında fatura çıkardığını düşünürsek bu tarz bir organizasyonun varlığı pek iyi olmuş.

ben maslak şubeleri vasıtasıyla tanıdım. şu şekil bir lokasyon listeleri var: http://www.otorapor.com/iletisim.aspx
  • çok şey söyleyip, hiç bir şey söylemeyen kurum. düzgün çalışıyorlar, detaylı rapor hazırlıyorlar fakat aracı alacak kişi buradan aldığı rapor ile gene sanayideki ustasına gitmek zorunda kalıyor.

bostancı sanayideki yerlerine gittik, elimize 10 sayfalık rapor verdiler. yani araç alınabilir mi? alınamaz mı? sorularını cevaplamayan, sağ arka hoparlörün arızalı olduğunu belirten ama şanzımanın yağ kaçırmasının sebebini açıklamayan sadece sorular soran rapor ile sanayiye gittik.

sanayideki usta araca baktı, sürdü ''yeğenim bilgisayar raporları falan hikaye al bu aracı sonuç olarak 18 yaşında araç alıyorsun'' dedi aracı aldık.
  • bu ülkede kadın olmak zor olduğu gibi kadın olarak araba almak da pek kolay değil. sizi aptal yerine koyup pahalı satmaya çalışanlar, hurda haline gelmiş arabayı tertemiz gösterenler ve tabii ki araba satmayı bir kenara bırakıp; sizi neredeyse taciz boyutunda rahatsız edenler gibi olumsuzluklar var ne yazık ki. bu kaygılarla almayı düşündüğüm arabayı tavsiye üzerine otorapor maslak şubesine götürdüm. korkarak ve çekinerek gittiğim oto sanayide böyle bir mekanla karşılaşacağım aklıma ucuna bile gelmezdi. diğer dükkanlarla kıyaslanamayacak şekilde özen gösterilmiş bir yer. neredeyse hastane kadar temiz bir dükkan. tüm personelde güleryüz ve iticiliğe kaçmayan bir kurumsallık anlayışı hakim. bunlar detay olarak algılanabilir ama bence dikkat edilmesi güzel şeyler. ama en çok hoşuma giden de sundukları profesyonel hizmet oldu. arabanızı detaylı olarak incelerken, insanı beklemekten sıkılmayacak kadarlık bir süre bekleme salonlarında misafir ediyorlar. bekleme salonu da gayet zevkle dizayn edilmiş, ferah bir salon. ekranlardan hem televizyon hem de ekspertizi canlı izleyebildiğiniz, çayınızı kahvenizi içebildiğiniz bir yer. günlük gazeteler ve sektörel dergiler dışında, benim gibi önyargı ile geleceği düşünülen insanların olacağı öngörülmüş ki; moda dergisi bile koymuşlar.* çalışanların seviyeli şekilde samimi yaklaşımlarıyla bir kadın olarak rahatlıkla arabanızı götürebileceğiniz bir işletme. asıl önemli kısım, aldığım ekspertiz raporu oldu tabii benim için . son derece profesyonelce ve titizlikle hazırlamışlar raporu ve sonuna da gayet anlaşılır bir dille detaylı bir sunum eklemişler. arabadan hiç anlamayan biri olarak, son derece yalın anlatılmış raporu okuyunca, arabadan hiç anlamayan ben bile anladım yani dedim.* çalışanları, işletme sahibi gayet ilgili ve kibar insanlar. umarım her zaman bu şekilde devam ederler.
  • araç alırken gittiğim ve çok memnun kaldığım, herkese rahatlıkla önerebileceğim expertiz yeri. çok basit dille sunum yapıp, çok detaylı bir expertiz raporu veriyorlar. fiyatları da uygun. 2. el araba alırken mutlaka ekspertiz yaptırın, burası türkiye çünkü, her 2 kişiden 3ü dolandırıcı :) ona göre yani.
  • geçen hafta satın almayi düşündüğüm arabayi kontrol ettirmek için ilk kez zeytinburnu şubesine gittiğim firma.
    çalışan personel ile arabanın hasar kontrolü için kullandıkları ekipmanlar ile ikinci el araba almak isteyen ama aracın durumunu bilmeyen kişiler için güzel bir yer olmuş. "tanıdık usta var, şurda bir servis var ona gösterelim" tarzı sözlere guvenmeyen, araba alırken de ne aldığını bilmek isteyenler için tavsiye ederim.

ekşisozluk sarı sayfalar bildirdi.
  • geçen gün maslak şubeside kendi aracım için dyno test yaptırdığım işletme.

çok güzel bir sistem kurmuşlar. çalışanların hali tavrı, üstü başı herşey gayet kurumsal, sistemli, düzenli. herşeyden önce yaptıkları işe hakim oldukarı izlenimi ve güven veriyorlar.

bekleme salonu var, burada beklerken aracınıza yapılan işlemleri hem yukardan hem de salona kurulmuş ekranlardan takip edebiliyorsunuz.

reklam kokan hareketler gibi gelebilir ama ben sistemden ve çalışanlardan çok memnun kaldım.
  • ikinci el araç alacak bireysel müşterilere hizmet ettiği gibi; anadolu grubu, çelikmotor ve ikinciyeni.com araçlarını ve ayrıca arabam.com'da da ekspertizli araçlar bölümündeki araçların ekspertizini yapan kurumsal ekspertiz firması.

geçen akşam atv haberde gördük kendilerini. atv ana haber otorapor
  • guzel bir is modeli bulmus, piyasadaki aciklardan birini tespit edip doldurmus sirkettir.

buradan rapor yaptirip alacagi arac sahibi tarafindan soylenmeyen bir kusuru cikan biri tecrubesini aktarirsa sevinirim.

edit: gelen mesajın içeriği "selam, buradan 3 kere rapor aldım 1'inde satıcı çok dürüsttü dedikleri çıktı. diğerinde adam aracın 3. sahibiyim dedi ve alırken ekspertiz yaptırmadım ama 3 parça boya olduğunu söyledi sol ön kapı , sol ön çamurluk ve ön tampon dedi. ama kaput değişim çıktı. ayrıca aracın 5. sahibi çıktı. aldığın hizmetten memnun musun diye soracak olursan kesinlikle evet derim. aracın alırken notere gitmek nası mecburiyse ekspertiz de oyle olmalı bence."