şükela:  tümü | bugün
  • online araba kiralama sitesi. istediğin lokasyondaki kiralayabileceğin arabaları görüyorsun. en ucuzdan en pahalıya doğru sıralanmış oluyorlar. istediğini seçip anında kredi kartı ile kiralıyorsun. en iyi tarafı, araç müsait mi derdin olmuyor. bir de diğerlerinde ne çıkarsa bahtına iken burada aracın kendisini veriyorlar. renk dahil. daha ne olsun !
  • 2012 model peugeot'yu 50 liraya kiralayan bir araba kiralama platformu. bir sürü kiralama firmasını bir araya getirmiş adamlar. türkiye'de başka bir örneği var mı bilmiyorum. deneyenler tecrübelerini paylaşsa ya..
  • sonu sepeti ile bitmeyen ancak diğer sepeti ile biten sitelerin uyguladığı yöntemi oto kiralama üzerine uygulayan web sitesidir. oto kiralama firmalarının itibarları, nakliye ve emlakçılardan bile kötü olduğu düşünüldüğünde işleri çok zor gözüküyor.
  • bayram tatili için gideyim de bi anamı babamı göreyim dedim. istanbul dışında bir ile gidiyorum. allem ettim kallem ettim bi türlü majör araba kiralama şirketlerinden kiralık araba bulamadım. en son tesadüfen bunların sitesini gördüm. denedim ilk seferde kafama göre bi tane buldum. benim için işe yaramıştır. aferin.
  • basta güven vermeyen ancak kendilerine atilan detayli ve yem maillere profesyonelce cevap vermeleri sayesinde kendilerini surekli goz onunde tuttugum ve bircok kez kiralama yaptigim sirket.
  • android uygulamasıyla nacizane katkıda bulunduğum başarılı araç kiralama sitesi. güzel günlerde kullanın, paylaşın android uygulaması için
  • ortada bir ofis olmamasından dolayı bazı soru işaretleri bırakan firma;

---------
    sözleşmede şöyle maddeler var;
    "üye işyerlerinin eksik veya hatalı hizmetlerinden, otorento.com'un işleten sıfatı olmaması nedeni ile sorumluluğu bulunmadığını, aslı fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler."

yani bu firma için güvenilir veya güvenilmez diyemiyorsunuz. çünkü firma herhangi bir sorumluluk almıyor. bir aksilik durumunda ben aradan çekilirim, sen yerel firmayla uğraş dur diyor.

soru: öyleyse ben neden bu firmayı kullanayım? doğrudan bu firmanın anlaştığı yerel firmaları neden kullanmayayım? arada kurumsal bir destek olmadıktan sonra yerel firmalarla da benzer fiyatları zaten yakalayabiliyoruz. en azından satış muhatabı olan firmadan bir destek beklersiniz, öyle değil mi?

---------
    bir başka sözleşme maddesi;
    "kiralanan aracın teslimatı aşamasında belirlenen adreste bulunamaz ise aracın başka bir yere bırakılmayacağını, bu durum gerçekleşirse, kendisinin bulunmadığı bir adrese sipariş aldırdığı için doğacak yükümlülükleri kabul edeceğini,"
    diyelim ki uçağım yarım saat rötar yaptı, teslimat noktasına geciktim. bu durumda doğabilecek yükümlülükler neler olabilir bahsedilmemiş. gerçi 24 saatten az kalan sürede iptal olursa bir günlük bedeli çekeceklerini söylüyorlar.

soru: o halde uçağımın gecikmesi durumunda ben hem aracı kiralayamıyorum, hem de 1 günlük bedeli ödüyorum. sonuçta kiralamacı kişi pankartı tuttu, ben 30 dk gelmeyince haklı olarak çekti gitti. sonuçta ofis yok, muhatap yok, sorumluluk yok.

---------
    açıklamalarda deniyor ki; "kiralama işlemini online yaptıktan sonra size kiralamacının bilgilerini göndereceğiz, hava limanlarında pankart ile karşılanacaksınız ve teslimat yapılacak"
    şimdi ortada bir ofis olmamasından dolayı sizin ve karşınızdaki kişinin telefonlarının devamlı açık olması gerekir. müşteri açısından aslında alınabilir bir sorumluluk tabi ki.

soru: özellikle iade aşamasında karşımda bir muhatap bulamazsam arabayı ne yapacağım? ortada bir anahtar kutusu da yok, firmaya ait bir otopark da yok, ofis de yok. kiralamacının başına her şey gelmiş olabilir, orada o saatte bulunamayacak olabilir, trafiğe takılmış olabilir, şarjı bitmiş olabilir, yahu ölmüş bile olabilir. uçağı kaçırıp arabayı ne yapacağımı mı düşüneyim yoksa hava limanı otoparkına bırakıp kaçayım mı?

bu sözleşme ve kiralama şartlarıyla kafam rahat gezmem söz konusu değil. kendilerine tavsiyem, bu ve benzeri soruların cevaplarını açık açık ilan etmeleri olur.
  • -(bkz: gerçek hikayedir)-
    bence kiralık araç konusundaki en iyi, en temiz hizmeti veren şirket. çünkü kiralık araç kiraladığınızda, hep arabayı teslim ederken saçma muamelelere maruz kalırdım. bu sebepten avis, vari şirketlerle açılışırdım. 1 aylık araç kiralamak içinde garenta gibi seçenekler pek uygun kalmıyor. otorento üzerinden bir fiyat aldım, sanırım adı "bihter" hanımdı, bir kadın bana yardımcı olarak uygun fiyata bir i20 verdi. aynı gün gelip kapıma da bıraktılar.

buraya kadar her şey normal, ancak lastikte bir yarık çıktı ve aracı kiralayan şirketi aradım ve yapmadığımı anlattım. ama her zamanki gibi kiralayan şirket bana kitlemeye çalıştı bu parayı. neyse tam bu noktada otorento devreye girdi. onları aradım ve durumu anlattım, durumu anlatınca otorento beni anladı ve bu sefer kiralayan şirkete benden ücret almaksızın, lastik değişimi yapılması için, talimatta bulundu.

ps: (bkz: teşekkürler) bihter hanım.

--felaket senaryosu
    kiralayan şirketi şikayet edemeyeceğim ve hakkımı arayacak kimseyi bulamama ihtimalim kötü bir sonuç üretebilir ve 30 günlük kiraladığım bu araç geriye kalan 29 gün boyunca bana zulüm ederdi...
  • yerel kiralamacıları birleştirip, zincir olmuş yabancı firmalar tarafından kazıklanmanızı önleyen harika bir iş.
    geçen yaz dalamanda kiraladım sayelerinde, sorun falan yaşamadım. gayet iyidi.