şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sağolsun eski hanım sayesinde bu payeyi yakıştırdılar bana izmir katip çelebi üniversitesi öğrencileri. gitmeden araca sevdiği şarkıları bırakmıştı ama o uzun hikaye.

geçenlerde aracıma 3 adet öğrenci aldım. normalde, başıma gelen kötü bir olaydan dolayı almam işte ama yavrularım istanbul'da okudukları ve kız olanı burnumda tüttüğü için yaptık bi babalık.

her türlü müziği dinleyen bir adam oldum hep, yaşım da jackson 35lisine yani mj'in memeye mama dediği yıllara bile yeter ama araçta genelde radyo dinlemeyi tercih ettim hayatım boyunca. deep purple'lar jethro tull'lar falan hep ninni olarak dinlediğim gruplardı bebeyken, yemin bile edebilirim bu konuda çünkü annem de izmir'in ilk hippilerindendir babamla birlikte ki birlikte vietnam savaşını protesto ettiğimiz fotoğraflarımızın olduğunu hatırlıyorum.

neyse efendim 2 genç kız ve aynı benim oğlan gibi kokan bir çocuktan oluşan grup, 153 kiloluk cüssem, gözlüklerim, cebine hiçbir zaman maltepe koymadığım çizgili emekli gömleğim ve kır saçlarıma aldanmış olacaklar ki birden taarruza geçtiler;

- vaaaay amca sen cooolmuşsun yeaaa ehehehehehe
    + anlamadım?
    - pink floyd çalıyor da ondan dedim
    + ne çalmasını bekliyordunuz ki?
    - ne bileyim izzet altınmeşe falan ehehehehe
    + izzet altınmeşe'yi de severim ama ne yazık ki sizin yaşlarınız ne pink floyd'a ne izzet altınmeşe'ye ne de biraz sonra çalacak olan war'a yeter sanıyorum ki :)
    - ya kusura bakma amca biz şey için... hoşumuza gittiğinden yani...
    + ne okuyoruz demiştiniz katip çelebi'de?
    - diş hekimliği.
    + iyi okuyun. iyi okuyun ki ileride haşır neşir olacağınız insanların, sizin tarafınızdan muayenesi yapılan ağızlarından çıkan cümlelerinin, ömürleri boyunca esiri olacaklarını iyi kavrayın.

işte o çocuklar o gün bugündür ne zaman şişman bir emekli görseler uzun uzun uzaklara bakarlar(3 gün oldu)
  • çalan şarkı us and them ise manidardır.
  • benim arabam.
  • (bkz: pink floyd-marooned) çalıyorsa ve bide uzun yolsa, tadından yenmez.
  • direksiyonu sallayan insanda gilmour beyefendiliği ararken kendini ormanda bulmak ile sonuçlanabilir.
  • annem de izmir’in ilk hippilerinden
  • şöför, syd barrett'i sevmeyen biriyse otostopçuya herhangi bir şey ifade etmez.

zira, syd reisi sevmeyen bizden değildir. nokta!
  • zaten pink floyd vb kafada olmasa arabaya otostopçu almaz, demek ki bi bildiği anladığı var hayattan...