şükela:  tümü | bugün
  • geeks worldwide'in haberine göre douglas adams'in bilimkurgu serisi hitchhiker's guide to the galaxy'den uyarlanacak bir dizi cekilmektedir ve 2021'de hulu tv'de yayınlanmasi planlanmaktadır.

kaynak
  • 42 cevabı hayatıma büyük bir kolaylık kattı diyebilirim şöyle ki abuk subuk soru soruldugunda direk 42 diyorum:)

asıl önemli olan senin; benden aldığın cevapla ne yapacağın!

anlayamayanlar için : boş boş soru sorma kardeşim.
  • 2 kere okuduğum ve okurken çok keyif aldığım, ardından dur lan bir filmini de izleyeyim dediğimde ilk 10-15 dknın ardından kapattığım eser.
    42 muhabbeti keyiflidir. sık sık geyiğini, esprisini yaparım. ama dünyanın uzayda kestirme bir yol açmak için yok edilmesine dair olan, hikayenin başlangıç kısmı bence çok daha eğlencelidir.
  • "ışık öylesine hızlı hareket eder ki pek çok ırkın onun hareket edebildiğini anlaması binlerce yıl sürmüştür.
    ancak ışığın bile yıldızlararası seyahat etmesi zaman alır."
  • "üzerinde yapılan anatomik incelemeler, onların beyinlerinin aslında fena halde deforme olmuş, yanlış yere yerleştirilmiş ve hazımsızlık çeken bir karaciğer olduğunu ortaya koymuştur."
    gibi çok haklı ve yerinde tespitleri olan kitap...
  • bugün 42. yaşını kutlayan, adeta bir deha olan douglas adams tarafından yazılmış bir kitap serisidir.
  • bundan yaklaşık 10 sene önce bir arkadaşımın tavsiyesiyle alıp okumuş zorla bitirmiştim hiç hitap etmemişti. bilim kurgu sever ve star wars hastası biri olark söylüyorum bunları. neyse geçen gün yine kitaplıkta elime geldi ulan dedim bir daha okuyayım şunu. yine olmadı son cilde geldim zorla ilerliyorum yine. bende bir sıkıntı var galiba.
  • az once d&r da seçili kitaplar 9 tl kampanyasında alfa yayın grubunu gördüm ve otostopçunun galaksi rehberi birinci kitap 9 tl idi. ılgililere duyurulur.

not: tüm d&r lar da geçerliymiş ve bu ay sonuna kadar devam ediyormuş kampanya.
    not2: kampanya mağazalarda internet sitesinde değil.
  • kitabı okudum zevkler renkler ayrı ama çok hitap etmedi .ardından arkadaşıma verdim o da okudu ona da hitap etmedi ardından rick ve morty izledim ve tekrar okudum tabi bir 4 sezonla baya 1 günde bitirdim aslında 4 ün yarısı var geleceği mayısta çıkacakmış.kitapla bağ kurdum ve ilgimi çekmeye başladı ben kendi adıma beğendim.eğer bir gün bir çıkıp da evrenin hangi nedenle ve niçin burada var olduğunu keşfederse, evrenin birdenbire yok olacağını ve yerini çok daha garip ve anlaşılmaz bir şeyin alacağını öne süren bir kuram vardır.

bir başka kuramsa bunun zaten gerçekleştiğini ileri sürer.
  • kitap serisini hepimiz elon musk’ın en çok etkilendiği bilim kurgu romanı olarak biliyoruz.

ayrıca sedat kapanoğlu' da yine bu kitap sayesinde sözlüğü kurduğunu söylemişti.

tam olarak bilim kurgu romanı diyemeyiz, hem farklı, hem de esprili bir bilim kurgu yol hikayesi diyebilirim.

galakside, arabalar yerine uzay gemilerinin olduğu, yol ve zeminin olmadığı bir yol hikayesi... standart bir gidişatı kesinlikle yok. olasılıklar sonsuz ve her an her şey olabilir.

tabii ki adamım melankolik ve galaktik ansiklopedi robotu marvin. hayattan bezmiş.

tüm evrenden daha yaşlı, her şeyi biliyor ve beyninin büyüklüğünün sınırı yok. ama kendisine kağıt toplama işleri veriliyor. arada bir etkileyici elektronik bakışlar fırlatıyor.
    ruhsal rahatsızlıkları bir yana güçlü bir mizah anlayışı olan tam aşık olmalık, evlenmelik bir robot bence.
    üzülünce göğsünün derinliklerindeki dişlilerin gıcırdaması beni çok etkiledi.

konunun ortaya çıkışı 1978' de radyo programı ile başlamış. yani tam 42 yıl olmuş.
    google'da "the answer to life, the universe and everything" yazıldığında gelen cevap da buradaki bahsedilen 42 dir.

bu ara her şeyi 42 ye bağlıyorum.
    2020 'nin başımıza sardıkları ile ilgisi olabilir mi acaba diye düşünmeden edemiyor insan.