*

• tabii ki ilk entry bu olacak. yoksa olmama ihtimalinin ardındaki üzücü gerçekliğin ızdırabı ile yaşamak... devrelerim akıyor...
  • "üzerinde yapılan anatomik incelemeler, onların beyinlerinin aslında fena halde deforme olmuş, yanlış yere yerleştirilmiş ve hazımsızlık çeken bir karaciğer olduğunu ortaya koymuştur."
    gibi çok haklı ve yerinde tespitleri olan kitap...
  • elon musk'un hayatına yön veren şahane bir kitaptır.
  • hacimliliği nedeniyle akla bir weapon olarak kullanılabilir mi sorusunu getiren kitaplar çoğullamasında başı çekmese de ilk beşe rahat oynayacak kitaptır.*
  • benim de hayatıma yön verdi, gerçi ben elon musk olmadım memur oldum, ama verdi. (real story)
  • daha önce adını duyduğum, kitapçılarda gördüğüm ancak hiç ilgimi çekmeyen; geçenlerde barış özcan’ın videosunu yapmasıyla bende inanılmaz bir merak oluşturan mizahi bilim kurgu romanı.

--- spoiler ---

hayata, evrene ve her şeye dair nihai sorunun cevabının 42 olarak verildiğinden bahsediyor barış özcan videoda. 42 ile ilgili pek çok fenomen oluşmuş, insanlar 42nin gizemini çözmeye çalışmış yıllarca falan.

42'nin gizemi

--- spoiler ---

kitap elime henüz ulaştı. okuyunca editleyeceğim.
    edit: link düzeltildi.
    edit2: bir yıl kadar elimde süründürdükten sonra sonunda bitirdim. kitabı bitirme sürem ise okuma alışkanlığımın ne kadar zayıfladığının kanıtı gibi. aslında sürükleyici bir romandı ama ben bir türlü dikkatimi vererek okuyamadım ve çok geç bitirebildim; bu nedenle bağlamda kopukluklar yaşadım. ayrıca kitabı okurken galaksi rehberindeki bilgilerin bulunduğu kısımları hep atladım, okumak istemedim.
  • bugün okuduğum ve abartıldığını düşündüğüm kitap.yorumlarda eğlenceli olduğundan bahsediyordu açıkçası mizah adına bir şey bulamadım. bilim kurgu severim ama bunu çok deli saçması buldum. diğer serilerini okumayı düşünmüyorum çünkü seri kitaplarda en iyisi her zaman ilk kitaptır ilk kitap da pek sarmadı.
  • 42
  • bir otostopçu olarak ortaklar aydın söke kuşadası yollarını ezberledim. otostop çekerek traktörle 80 km yol gitmişliğim bile var. kitabı okumadım ama ben ve otostopçu tayfamın roman gibi anıları var. burdan tosunum ademe selamlar.
hesabın var mı? giriş yap