şükela:  tümü | bugün
  • hayat kurtaran bir burun aspiratörü... burnu tıkanmış bebekler için...
    bunu icat edenin elini ayağını filan öpeyim ben

http://www.otribebe.com.tr/
  • piyasadaki işe yarayan tek aspiratördür.
  • burun lavmanı. artık bebeklikten çıkmış, burnunu sümkürebilen ancak hani gripin sonlarına doğru burun akıntısı böyle yoğunlaşır, katılaşır ya işte onları temizleyemeyen minikler için bir nevi nefes cankurtaranı. sık gifreri, daya otribebe'yi, çek bütün sümükleri. ohhhhh! nefes alsın. keşke biri bana yapsa şu anda.
  • (bkz: reklamlar)
  • miniklerin gıcık olduğu, hüp diye içine çekmek suretiyle çalışan nazal aspiratörü çok başarılıdır.
  • bebeklerin tıkanan burnunun açmak için bir alet, kuvvetli bir nefes gerektiriyor, ayrıca kanal temizleme işlemi yapmadan önce özel bir damla ile burnu yumuşatmak gerekmekte.
  • adı nazal burun aspiratoru...
    böyle iğrenç bir şeyi yapacaksın deseler sağlam bir hassiktir cekerdim bir kaç zaman önce. düşün ki elinde bir hortum o hortumun ucunda bir sünger, süngerin ucunda ölümüne tıkalı bir bebe burnu var. ve sen o hortumun ucunu bebeğin burnuna sokup sabinin sümüğünü ağzınla var gücünle içine çekiyorsun. ilk denemede hassas mide bulanıyor, hatta öğürtüler eşlik ediyor bu işleme. ama sonrasinda rahat nefes alabilen minnak bebeğine baktıkça diyorsun ki vay anasını adamlar neler yapıyor. *
  • doktor "mutlaka bunu alın" deyip nasıl kullanılacağını anlattığında çektiğim sümükler hüüüp! diye benim ağzımdan içeri kaçacak sandığım burun temizleme seti. meğer arada sünger varmış, düşünenin aklına sağlık.

- önce bebeğin tıkanan burnuna birer fırt solüsyon sıkıyoruz. bu kuruyan sümüklerin yumuşaması için önemli.
    - sonrasında bebeği ters çevirip sırtına vuruyoruz. zaten bu aşamada solüsyonun önemli bir kısmı ve yumuşayan sümükler yerçekiminin etkisi ile aşağı akıyor.
    - son aşamada devreye otribebe giriyor. aletin bir ucunu ağzınıza alıyorsunuz, diğer ucunu bebeğin burnuna hafifçe sokuyorsunuz.
    - eğer bebeğiniz çok hareketli ise birisinin bebeği tutması gerekiyor bu arada.
    - kuvvetli ama çok da kuvvetli olmayacak bir şekilde nefesimizle sümükleri çekiyoruz. burada 2 püf noktası var:

1) kesik kesik değil, istikrarlı bir şekilde derin bir nefesle çekmeliyiz.
    2) bir tarafı çekerken diğer burun deliğini parmağımızla kapatıyoruz. kendi burnunuzu nasıl temizlediğinizi hatırlayın, bir tarafı sümkürürken diğer tarafı kapatırız.

biz bu işlemi eşimle beraber yapabiliyoruz, eşim burna solüsyon sıkmaktan sorumlu. ben en son denediğimde çocuğun burnu hariç her yeri solüsyon olmuştu. benim görevimde hüp! diye sümükleri çekmek. çok güzel çekiyormuşum eşim öyle diyor. bu işlem esnasında bebeğiniz ağlayabilir, sorun yok her şey yolunda.
  • bebeğimin burnunu yoğun şekilde kanatan burun aspiratörü. bu kadar hassas bir yerde kullanılacak üründe nasıl böyle bir üretim hatası yapılıyor anlamış değilim. ürünün bebeğin burnuna giren uç kısmı silikon fakat ucu kesikle bitirilmiş, kenarları yuvarlatılmamış. çocuğun burnuna sokmamla şırıl şırıl kanaması bir oldu. bırakın bebeğin burun içi derisini, kendi koluma sürttüğümde bile tahriş ediyor hatta kesiyor. lütfen kötü bir durumla karşılaşmamak için dikkatli kullanınız.
  • yüzyılın teknolojisi olan alet. bir gün boyunca uyumayan 6 aylık sıpamızı bir kez sağ deliği bir kez de sol deliği hüppp diye çektik ve 5 dakika sonra uyuttu resmen.

doktor arkadaşımın dediğine göre;

1) bebeklerin burnu her daim tıkanır.
    2) bebeğin ateşi çıkmadığı sürece burun tıkanıklığı çok doğaldır.

geçmiş olsun efendim.