şükela:  tümü | bugün
38 entry daha
  • eşimin, bağımlısı olduğumu düşünüp sürekli doktordan randevu almaya çalıştığı, fakat beni bir türlü bıçak altına yatırmaya razı edemediği ilaç. hatta oğlanı doktora götürdüğümüz bir gün az kalsın doktor kesiyordu burnumun etini, son anda kurtuldum

not: coca coladan daha zevkli, bi nevi içecek. sürekli kullanımda en az 8 saatte bir kullanmanız gereken sprey, gittikçe 2-3 saatte bire kadar inebiliyor. kullanmazsan tıkanıp kalıyorsun.

2. not: kestirirsem kökten haber veririm
  • daha etkilisi için...
    (bkz: otrivine menthol)
  • alışkanlık yapar, bir süre sonra sürekli kullanmak zorunda kalırsınız, onsuz nefes alamazsınız, üstelik normal doz etki etmez artırmak zorunda kalırsınız. evet evet, burun spreyinden bahsediyorum.
  • gereksiz ve sık kullanılması halinde rhinitis medicamentosa denen kronik burun tıkanıklığı yapan ilaç

tüm burun damlaları gibi ortivine de en fazla 3-4 gün kullanılmalıdır.
  • yaklaşık 5 senelik bağımlılıktan sonra geçtiğimiz mart ayında geçirdiğim operasyonla kurtulduğum hede. kurtulduğum hede diyorum, lakin otrivine artık kesmez olmuş, nasivin kullanır olmuştum. bilen bilir, nasivin otrivineden çok daha agresif, burnun içini çok daha güzel darma duman eden bir spreydir. kullandığım dönem koku alma seviyem çok aza inmişti ve tad bile alamıyordum. hele en son dönemlerde en fazla 2 saat uyuyabiliyor kalkıp dozumu alıp tekrar yatıyordum. açıkçası kurtulduğuma sevindiğim en güzel şey, pazar günleri nöbetçi eczane aramak, gece vakti eczane peşinden koşmak (yurtdışında eczaneler, (en azından almanya da) haftaiçi 8-18 , cumartesi 8-13 arası açık, pazar da kapalıdırlar) gibi bir sürü derdi arkamda bırakmak olmuştu.

siz siz olun, en fazla 2 gün kullanın. kesinlikle bağımlılık yapıyor ve insanın dengesini yerle bir ediyor. basit bir operasyondan korkmak yerine, gidin aldırın, yaşayın.

seneler sonra gelen edit: yalan olmussun olm seneler sonra falan gelmen, sizli mizli, igit.
353 entry daha