şükela:  tümü | bugün
  • otrivine başlığı altında yazılanlardan bağımlıların sayısının fazla olduğunu görünce tıpla ilgili bir web sitesinde okuduğum basit bir yöntemi bu dertten muzdarip arkadaşlarla paylaşmak istedim.
    tabii burada otrivine’den kasıt aynı etken maddeye sahip otrivine ve muadili bütün ilaçlardır.
    yöntemi kendim uygulamış değilim başarısı konusunda bir fikrim yok bunu da önceden belirteyim.
    önce tek bir burun deliğine sıkmaktan vazgeçmek gerekir, böylece tek delik tıkalı kalacaktır ve sıkmaya devam edilen burun deliğinden rahatlıkla nefes almaya devam edilebilir. bu yönteme tek burun deliği bağımlılıktan kurtuluncaya kadar devam edildikten sonra artık diğer burun deliğine sıkmaktan vazgeçilir ve bağımlılıktan kurtulan delikten nefes almaya devam edilir. tabii burada zorluk bağımlılıktan kurtulma sürecinin ne kadar uzun olacağı bilinmediğinden bu süre boyunca tek burun deliğinden nefes alarak yaşamak mecburiyeti olacaktır.
  • (bkz: #8239085)
  • 30-35 gün boyunca sabah-akşam rinogest veya cirrus gibi dekonjestan haplar alınmalı, bu arada burun sabah-öğle-akşam flixonase isimli burun spreyi ile desteklenmeli ve flixonase uzun bir süre boyunca bırakılmamalıdır.
    ancak;

1) size tavsiye edilmesi muhtemel flixonase ın bazı muadilleri (örn. rhinocort) yeterli olmayabilir.
    2) cirrus aynı zamanda antialerjik olduğu için alerjik kişilerde daha etkili olmasına karşın uyku kaçırabilir.rinogest için ise böyle bir advers etki en azından benim bünyemde söz konusu olmamıştır.
    3) bunları yazan doktor falan değil, jeoloji mühendisidir.tavsiye edilen ilaçlar belirgin yan etkileri olmayan zararsız ilaçlar olmalarına karşın, otrivine bağımlılığınız konusunda mutlaka bir doktora danışınız... halk arasında "kulak-burun-boğazcı" diye bilinen doktorlar, otrivine bağımlılarının dostudurlar.
  • (bkz: sterimar)
  • kbbye gidip ben bağımlıyım demek. hemen bir ekg çekilir. akabinde ameliyat tarihi belirlenir. 3-5 gün hastanede yatılır.1 ay sonra maksimum seviyede nefes alınır. benim gibi yaklaşık 5 senelik geçmişi olan hardcore otrivine bağımlısına bile iyi gelmiştir. zira koku alamıyordum, hepsi geçti. kaldı ki 20mllik nasivin (otrivine'nin daha agresifi, bilen bilir, spreyler arasında eroin olarak bilinir) en son 3 gün idare eder olmuştu. operasyondan sonraki bir iki hafta kadar bebekler için çok az yoğunluktaki sprey kullanılır ve bol bol solüsyon bitirilir. şu yaşıma kadar neden bunu çektim hiç anlamam. öncesinde aldırdığım 4x20lik yaş dişinden kaynaklansa gerek bu cengaverliğim sanırım.
  • her gün kortizon iğnesi yemek...
  • boş otrivine şişesinin içine tuzlu su koymak.