• prosciutto'lu pizzasına uyarmadan etmeden rahatlıkla "çiğ" bacon koyup yollayabilen, uyardığınızda, kusura bakmayın "prosciutto kalmamış" diyebilen pişkinlikte şeflere, oda sıcaklığında beyaz şarap servis edip, uyardığınızda yine aynı pişkinlikle "buzdolabı bozuk da" diyebilen garsonlara sahip, birtakım insanları tanıyan birtakım insanların işlettiği, onların birtakım arkadaşlarının ve arkadaşlarının arkadaşlarının gittiği ve yere göğe sığdıramadığı mekanımsı.
  • otto bugün kaybettiğimiz belki onlarca kedicikten biri.
    onu hayata tutundurmaya çalışan kişinin tanımıyla ''bismarck alnı, vincent cassel gözleri, tyrion lannister karizması ve lastik ördek sesi'' artık yok.
  • italyanca 8, yaziyla sekiz
    otto e mezzo-8.5
  • istanbul, orta-üst ekonomik sınıf, çalışan, 25-30 yaş arası güzel ve bakımlı kadınların toplaştığı mekan.

(bkz: yaşlanıyoruz)
  • bir anda sarhoş bir kız "yolumdan çekilsene lan" diye boğazınıza sarılabilir, müşterilerinin yarısından fazlası ellerinde içkileri ile sokağın ortasında piyasa yapmayı tercih ettiğinden mekana ulaşmak ve sonrasında mekanı terk etmek oldukça mesakkatli bir süreçtir. mekan küçüktür, boğucudur, sıcaktır. yoksa güzel dekorasyon, leziz yemekler; bunlar hoş şeyler ama bir cuma gecesi kalabalıktan bunalan insanlara hitap pek etmemektedir.
  • mojito yapmayı bilmeyen barmenlere sahip mekan. ortam güzel, dekorasyon falan güzel, müzikler güzel ama içkiler rezalet ötesi. gin, nane yaprağı, limon ve küp buzu bardağa koyup mojito diyebilen barmene "bu mu mojito" diye sorduğunuzda "bunca senelik barmenim, mojito böyle olur daha önce hiç içmedin galiba" cevabı alabilirsiniz. ben bu cevabı alınca götümle güldüm siz de gülebilirsiniz kendisine.
  • sahibinin adını almış, almanyanın en büyük katalog firmalarından biri. alman insanının zevksizliğine hitap ettiklerinden olsa gerek, iğrenç ve eski yüzlü modelleri sunarlar kataloglarında. geçen yıla kadar tekstil ürünlerinin çoğunu türkiyede yaptırırlardı, ama artık onlar da maliyet nedenli avantajlardan dolayı asyaya yöneldiler. türkiyedeki ofisleri neredeyse kapanmak üzere.
  • popüler olunca boku çıkan mekan.

her güzel mekanın sonu bu olsa gerek...
  • neden bu kadar popüler olduğunu anlamadığım mekan. herkesin dilinde otto'nun pizzaları, biz de babylon zita swoon konseri öncesinde gidelim bir deneyelim dedik, madem bu kadar güzel bir ortam biz de faydalanalım istedik. efendim yemek olarak karma pizza ve etli salata seçtik. son derece sıradan, jambon yerine içine pınar tombul salam doğranmış, tam pişmemiş bir pizza ve içinden taş çıkan bir salata getirdiler. ortam desen son derece karanlık ne yediğimi görmüyorum bile, ondan herhalde taşı attım ağzıma. duvarları boyamışlar çok güzel hoş ama sırtınızı yasladığınızda üstünüz başınız pastel boya oluyor. sonuçta herkesin böyle bayıldığı aman piyasa yapmaya gelelim dediği yer burasımıymış dedik ve kahvelerimizi içmek için babylon lounge'a gittik. evet evet bu senenin asmalımescit olayı bence babylon lounge otto severlere duyurulur
  • alman alisveris katalogu yani eskiden katalogdu simdi var mi bilmem varsa da kesin online shop olmustur.
hesabın var mı? giriş yap