şükela:  tümü | bugün
 • kuzey kore'ye gittiği tur sırasında kaldığı otelden çaldığı pankart nedeniyle 15 yıl ağır işçiliğe mahkum edilmiş amerikalı öğrenci.

  http://edition.cnn.com/…rmbier-sentenced/index.html
 • savunmasındaki yapmacık acındırma halleri samimiyetsiz tavırları ile kuzey kore yönetimini kandıramamış şaklaban. ağır bir hayat dersi aldı, gittiğin ülkenin kurallarına saygı göstermek zorundasın, anlık şebeklik için ülkene geri döndüğünde o calmaya calıstıgın materyali belki arkadaslarına gösterecek belki de odasına kuzey kore hatırası olarak duvara asacaktın. buraya kadar her sey masum olabilir ama ilgi duyup gittiğine göre kuzey kore'nin nasıl bir rejim ile yönetildiğini ne tur uygulamaları olduğundan az cok haberdar olduğuna adım gibi eminim. neticede hayatın bazen aldıgın basit kararlar doğrultusunda nasıl yerle bir olabilceğine dair uzucu bir örnektir.
 • boşu boşuna kendini başını salak amerikalı, i am american citizen lafının her yerde geçerli olmadığını bazı yerlerde başına iş açacağını bilmiyor. kıçı kırık bir afiş yüzünden 15 yıl ceza alıyor bir sorsaydın kim yong il'i seviyorum bu afişi nereden alabilirim deseydin belki sana bir afiş hediye ederlerdi yada nasıl edinebileceğini söylerlerdi. ceza verde 15 yıl çok insafsız ağır olmuş bir afiş üzerinden nelerle suçlanmış. kendisini fazla ciddiye almışlar.
 • ileride ismini daha çok duyacağınız saftirik bir delüğanlı..
 • üniformalı koreliler tarafından mahkeme salonundan çıkarılırken ki zombi hali ve kafasını kapıya çarpışı beni gece gece yarmış olan ergen amerikalı. ilgili video için

  artık dönünce bir kitap falan yazar. kim bilir belki filmi bile çekilir. olmaz demeyin, vaktinde bize de iyi çakmışlardı bu hapishane mevzusundan (bkz: midnight express)
 • durduk yere aklıma gelen amerikalı ergen. tutuklanınca her ne kadar "amerika kurtarır yeaa" goygoyu dönmüş olsa da hala kuzey korede. 14 yılı kalmış, sayılı gün çabuk geçer derler.
 • hikayesini okumak bile fenalıklar geçirten adam. normal şartlar altında 36 yaşında kürek mahkumluğu bitecek olan, 22 yaşındaki bahtsız genç. birkaç güne, 2 ocak itibariyle, bir yıldır kuzey kore'de kürek mahkumu olmuş olacak...