şükela:  tümü | bugün
  • kuzey kore'de kaldığı oteldeki propaganda afişini yürütmüş, ülkeden çıkmadan önce yakalanan amerikan vatandaşı. gençliğinin baharında 15 yıl cezaya çarptırılmış 94'lü eleman...
  • bir yıldır tutukludur. amerikan hükümeti galiba kendisini unuttu.
  • (bkz: #68830925)
  • ölmüş.

senin gibi rejimin mk.
  • hapiste olma gerekçesi "çaldığı pankart" olarak gösterilen, geçtiğimiz hafta koma halinde "serbest" bırakıldıktan sonra bugün itibariyle öldüğünü öğrendiğimiz amerika'lı öğrenci. neredeyse 1.5 yıldır tutuklu olmasına rağmen pek gündeme gelmemiş olması ilginç. bugün itibariyle kuzey kore bir amerikan vatandaşını öldürmüş oldu. amerika savaş sebebi sayar mı göreceğiz.
  • tutuklandığı zamandaki amerikan başkanı barack obama'nın kendisini kurtarmak için kılını bile kıpırdatmadığı amerikalı öğrenciydi, işkence altında öldürüldü. trayvon martin'in ardından "oğlum olsaydı ona benzerdi." diyen obama, işkence altında ölen bu beyaz amerikalı hakkında bir şey diyebilecek mi?
  • komünizmin nasıl bir şey olduğunu rahmetlinin başına gelenlerden anlayabilirsiniz. çok yazık.
  • geçen sene haberi okuduğumda, amerika için vatandaşlarının canının değeri bu kadar mıydı? diye sormama sebep olmuştu. hadi tutuklanmasına bir şey yapılamadı. peki. işkenceyle geçen bir yılın ardından tam ölmek üzereyken dalga geçer gibi amerika'ya geri gönderilmesi ve 2 gün sonra ölmesi ise beni bile bu kadar etkiliyorsa kim bilir amerika'nın yeniden great olmasını isteyen taşralılar nasıl etkilenecektir. rahmetli eğer israilli olsaydı, şu an, 5 yıl sonra çekilecek "israil - kuzey kore" filminin senaryosunu izliyor olurduk.
  • yav rahmetlik neden oyle bir sey yapti (propaganda afisi calmis) bilemiyorum ancak yasalara aykiri bir sey yapmis ve bulundugu ulkede ceza almis. buraya kadar neye gore itiraz etmemiz lazim anlamadim. suc islemeseymis yani, bilmiyor mu bunun suc oldugunu? aman afis calmak diye suc mu olur diyenler geyleri asan iran ve uganda'ya kadinlarin araba kullanamadigi suudi arabistan'a ne diyor acaba? heee ama iskence yaptilarsa bu insanlik sucudur, abd'nin ne yapmasi gerekir bilemiyorum ama devletlerin duygusal kararlar alacagini sanmiyorum. vay vatandasimi oldurduler sunlara saldirayim diyecek bir ulke var bence dunya'da, o da israil. neyse, iskence ya da travma belirten otopsi sonucu var mi? ya da o haplari bilincli mi verdiler, belki konusturmak icin belki de oldurmek icin? gercegi asla bilemeyecegiz, olan olene ve yakinlarina oldu.