şükela:  tümü | bugün
  • potansiyel bir milliyetçi yayınevi ismi.
    (bkz: ötüken) (bkz: neşriyat)
  • ahmet turan alkan, erol güngör ve mitat enç'i de bu yayınevinden takip edebilir, üç noktanın söylediği, uzun çarşının uluları gibi türkçenin nefis örneklerini buradan bulabilirsiniz.türk düşünce ver kültür dünyasına bayağı hizmeti geçmiş be birkaç neslin yetişmesinde kitaplarıyla katkıda bulunmuştur.
  • cemil meriç in bir çok kitabını ilk kez basan yayınevi.şu an hepsinin hakkı iletişim de.
  • kapak tasarımları birbirine benzeyen, kapaklarından tanınan yayınevlerimizden...
  • hafızam yamultmuyorsa, taha akyol'un da bu yayınlardan çıkan kitapları mevcuttur
  • eski kitaplarda ki kapak tasarımlarını olcay yazıcı nın (hafızam beni yanıltmıyorsa)
    yaptığı kaliteli eserler basan yayınevi.
  • mehmet genç, beşir ayvazoğlu, ahmet turan alkan, ahmed güner sayar, yılmaz öztuna, nevzat kösoğlu, erol güngör gibi önemli sağ entelektüellerin metinleri başta olmak üzere mutlaka okunması gereken bir çok eser yayınlamış, bunun dışında bünyesinde bildiğim kadarıyla peyami safa külliyatını bulunduran çok önemli bir yayınevi. yayınladığı kitaplar kadar, kendi düşünsel çizgisiyle de belirli bir yayın geleneği oluşturmayı başarmış bir kurum, bir figür.

dergah yayınları ile birlikte sağ fikriyatın hafızasının aktığı mecralardan biri...
  • peyami safa ve tarık buğra kitaplarının telif haklarını elinde bulunduran, merkezi de taksim-istiklal caddesi'nde, ankara han'da bulunan yayınevi.
    iyidir, güzeldir de, o güzelim eserlerin, ölümsüz başyapıtların hakkını verememektedir. gerekli düzeyde reklam yapmamaktadır. biraz da bu yüzden, dejenere gençlik, safa'yı da buğra'yı da tanıyamamaktadır; tanısa da geç tanımaktadır.

beyoğlu'ndaki kitap mağazalarının raflarında görmek istiyoruz ötüken eserlerini.
    acilen!
  • 2003 yılından beri kitap kapaklarını gng tanıtım'ın yaptığı yayınevi
  • kapak tasarımları çok özgün olan yayıncı. hafızam beni yamultmuyorsa, ayşe kalyoncu tarafından yapılıyor.
    kitaplarında tashihi gerektiren çok fazla hata var ve sayfa düzenleri özensiz.
    bunun dışında, ilgilisine hitap eden kitapları vardır, dileyen alır, dilemeyen almaz.