şükela:  tümü | bugün
  • nihat sırdar'ın ilk kitabı.

nihat sırdar ilk kitabı otuz beş'i beklerken'le hayatı ıskalamayan bir dille istanbul'un o eski sokak aralarında dolaşıyor, dükkân önlerinde top koşturup misket oynayan çocuklarla zamanın uçuculuğuna keskin bir parantez açıyor. söyleyecek bir sözümüzün her zaman olduğunu hissederek yapıyor bunu. artık kocamustafapaşa 35 c taksim tabelalı otobüse atlayıp nihat sırdar'la zamanda bir yolculuğa çıkma vaktidir. yitip giden zamanda ülkece neleri geride bırakıp nereye doğru yol alıyoruz bir de onun hikâyelerinden dinleyin.
  • yayınında duyduğum kitap. ne yalan söyleyeyim başlığı ilk duyduğumda 35'liği beklerken olarak kodlamıştım beynime. nihat sırdar'ın izmir sevdasını göz önüne alınca 35.5 karşıyaka mı acaba düşünmedim de değil. her neyse bir kitap yazabildiğine göre bize saygı duyup satın almak düşüyor. koca mustafa paşa ikametli bir hatun o otobüslere binip de ağzıma sıçmıştı desem sanırım nihat beni anlayacaktır. korsan kitap kapısını bizzat nihat kapatmıştı yayında, benden söylemesi.

edit: kitabı ucuza getirmek isteyenler buyursun, 11 tl ve ön siparişle :

link

"ve 35 numaralı otobüs, içine sizi de almak için kapılarını açıyor"

sunay akın
  • yıllardır dinlemekten usanılmayan adam.. yada babamdan sonra benim dinlemekten usanmadığım adam :)
    yüreğine, kalemine, aklına sağlık...
    otobüs olmasa da ben de 35'i bekliyorum üstat 3 yılım kaldı.. :d
  • nihat sırdar'ın kafa dergisine yazdığı yazıların toplandığı kitap.