şükela:  tümü | bugün soru sor
 • selçuk üniversitesinde okuyor.
 • ayı kaç yaşında olunca üniversite okuması haber değeri taşımıyor acaba?
 • lisedeki sınıfta kalmış öğrencilerden farklı değil. yaşına güvenerek, kendince çömez öğrencilere abilik yapar. gerçekte ise üniversite dışındaki hayatta, besin zincirinin altında kalacağını bilir.
 • benim bu.
  yılda 2000 lira verip, yalnızca 2-3 defa ruhumu sosyolojik açıdan beslemesi için uğrarım okula. üniversite dışındaki hayatımda da besin zincirinin havyar ve şampanyaya yakın taraflarında konumlanmış durumdayım.

  ezberini bozduğumun aptalları ya. insanları ümitsizliğe itip kendinizi başarılı hissetmeye ne kadar da muhtaçsınız.
 • (bkz: sen okuma ulan ayı)

  birilerinin yapmadıklarını birileri yapacak, istemediklerini isteyecek elbet. birileri onlaaar, birileri biz.
 • biri bana neden 30 değilde 24 yaşında üniversite bitirilmesi gerektiğini söyleyebilir mi? “doğ-oku-işe gir-evlen-çocuk yap-öl” döngüsünü daha isabetli tutturalım diye mi? en basitinden batıda insanlar emekli oluyor dünya turuna çıkıyor 20 yıl dünyayı geziyor, burada emekli olan “e bizden geçti oğul biz yaşlandık artık” deyip ölümü bekliyor.
 • ayı seni yetiştiremememiş babandır öncelikle. ölümünden kısa süre önce iletişim fakültesi bitiren (bkz: kemal sunal) ayı mıydı yoksa besin zincirinin altında mıydı? üstelik bu haddi sana kim verdi? tabii ki yetiştiremeyen ayı baban. insanlar istedikleri yaşta istedikleri eğitimi alabilir. zamanında şartları elvermemiştir ya da kendi hatalarıdır. sonradan emek vermek istiyordur. sana ne? her şey bitti insanların hevesini, umudunu kırmak mı kaldı? ayıoğlu ayı. entelektüel olmak bu değil.

  not: (bkz: kemal sunal) iletişim fakültesi mezunu olmuştur. düzeltme için uyaran arkadaşlara teşekkür ederim. yanlış hatırlamışım. bir başkası ile de karıştırmış olabilirim. zaten amacım hasıl olmuş.
 • eğitimiyle, hocalarıyla, kampüsüyle... gercekten kaliteli ve iyi bir üniversite ise 60 da olsa yaş.. okuyun..
  kaliteli bir hocadan öğreneceğiniz her şey kayda değer. dışarıda bir sürü hanzo var zaten
 • bunun yüksek lisansı, doktorası da var. önceden tanıdığım okuluna devam eden fakat bir yandan da çalışan ve iş yaşamının gerekleri yüzünden okulunu uzatmış insanlar da var. bu insanların şartların zorlamasına rağmen okulundan vazgeçememesi ayıplanacak bir şey değildir. bilakis alkışlanmalıdır.
  davranışını beğenmediği birisini yargısında kötü bir yere oturtup tukaka'lamamak tipik bir insan davranışıdır.
  beğenmediği insanın başka açıklarını aramak da o insan yüzünden daha genel büyük grupları aşağılamak da bireyin kendi içindeki yetersizliğinden kaynaklı bir durumdur.

  insanları düşman edinmeyi bırakın, eğer düşman arıyorsanız kötü düşünceler/eylemler, cehalet düşmanınız olsun.