şükela:  tümü | bugün
  • amatör olan ve bu tip etkinliklere başlayan küçük bünyelerin yaptığı hareket.komiktir eğlencelidir.hele ki köy gibi yiğidin harman olduğu bir yerde bir şehirli çocuk tarafından yapılması daha da komiktir.
  • bunyelerin hassas oldugu ve merak ettigi konulardan biri de her gidi$-geli$in mi yoksa tek gidi$in mi 1 sayilacagi konusudur.. cogu zaman da tutturulamaz bu 31 sayisi.
  • muhtemelen ilk deneyişte her üç erkekten birinin başına gelen vakıa. evet, ben de üçün biriyim.
  • - yimi iki, yirmi üç, yirmi dört..
    - abi hadi çık şu heladan artık, altıma edicem yaa.
    - patlama velet. .......kaçta kalmıştık yaw. hay abine de, sil baştan.
  • dokuz bin dokuz yüz seksen dört, dokuz bin dokuz yüz seksen beş, dokuz bin dokuz yüz seksen altı...hişştt, sessiz oluuun... ulan kaçta kalmıştık!?

tanım: ergenliğin başlarında ve ilerleyen bir sürecinde beyin lobları yok olduğundan bu kelime öbeğinin anlamına takılan ergen pek azdır. ergenlik döneminde ben ve çevremdeki hiçbir ergenin bu konuda kafa yorduğunu görmedim. daha çok 'olm otuz saniyede tüfeği boşalttım' diyene karşılık 'olm ben de yarım saatte altı posta attım' minvalinde sidik* yarıştıranları boldu. hedef odaklılık, hedonist tutumlarla harmanlı, değişik hareketler.