şükela:  tümü | bugün
 • berkem ceylan ve sarper günsal tarafından bisiklet üzerine yapılan podcast'lerin yayınlandığı internet sitesi. gayet eğlenceli ve bilgi verici şekilde yapıyorlar. sorularınızı yöneltebileceğiniz, podcast'leri duyurdukları şöyle de bir twitter sayfası bulunmakta.
 • (bkz: kontra pedal)*
 • bisiklete olan ilgimi pekiştirmiş blog. twitter'da da takipteyim kendilerini.
 • ilk kez bir kaç gün önce chris froome'un salbutamol kriziyle öğrendiğim sarper günsal ve berkem ceylan'ın sunduğu podcast. aylardır sarper günsal ve berkem ceylan'ı takip etmeme rağmen yeni öğrenemem beni şaşırttı ayrıca.
 • 39×53 rvv – pr özel başlıklı podcastin sonunda neredeyse "aşkım sen kapat, olmaz aşkım sen kapat" geyiği yaparak bir bisiklet podcasti ne kadar fantastik olabilir sorusuna karşı çıtayı epey yükseğe çıkaran podcast.
 • ülkemizdeki 'tek' bisiklet podcasti diyebilirim. keşke daha sık kayıt yapsalar diyoruz. kaldı ki socrates de artık klasikler vs öncesi podcast kaydını bıraktığı için 39x53'ün önemi daha da arttı. bub konuda sarper günsal, caner eler, berkem ceylan ve inan özdemir çıtayı çok yükseğe koydular.

  onlara özenip birşeyler yapmak isteyenler çıkıyor ama son derece başarısız ya da devamı yok. mesela geçtiğimiz haftatalarda başlayan kaçış grubu isimli podcast muhtemelen birkaç bölüm sonra devam etmeyecek. özensiz... keza bisiklet sporu vardı bir zamanlar ama sıkılırdık dinleyemezdik.

  pembe mayo da hiç fena değil gibi. fakat duraksamalar, o an yayının gidişatına karar vermeler; bunlar sıkıyor bizi. hazırlanılmamış yapılan işe saygı duyulmaış, ciddiye alınmamış hissi yaratıyor. "roubaix veledromunda 1.5 tur atılıyor içerisinde çok tarihi bir veledrom orası da" nasıl bir cümle abi?

  bir gün karşıma çıkan hi-ride bisiklet podcastinin 3 bölümünden son ikisi (ilk bölümde kendilerinden bahsediyorlar hiçbir şey anlamadım) çok güzel hazırlanmış podcastlerdi. bu çocuklar devam etmediler. bilgi, birikim, hazırlık, üslup son derece güzeldi. soundcloud'da hi-ride cycling club hesabıyla podcastleri bulabilirsiniz.

  neyse 39x53'ün altında biraz türkiyedeki bisiklet podcastlerinin durumuna kısa bir bakış atmış olduk ama olsun. iyi ki varsınız diyelim.