şükela:  tümü | bugün
  • aşık olamıyorsun ki aşk acısı yaşayasın.
  • otuzlu yaşlarda da aşk acısı yaşarsın, 20’li yaşlardan farkı şu;
    otuzlu yaşlarda acıya nasıl göğüs gereceğini öğrenmiş olursun artık.
    acıyı sahiplenmeyi öğrenmiş olursun. acıyı kabullenmeyi, acıyı nasıl karşılayacağını bilmiş olursun.

aşk kendini resetleyen bir olgu olsa da sen içinde biriktirdiklerinle acıya set kurmayı öğreniyorsun.

ne diyordu şarkısında funda arar;
    sen yoktun ben yanlız kalmayı öğrendim, acıya duvar gibi durmayı öğrendim.
    kaybolmuş bir dilin sözcükleri gibi, köksüz bağsız durmayı öğrendim.
  • daha ilkinin taksitini ödeyemedik biz.

ulan 3 ay ilişkim oldu. acısı 9 yıl sürdü. benim kadar gerizekalısı var mıdır şu dünyada acaba?

ilk ve son oldu. nasıl bir lanet yediysem artık. yani 3 ayda nasıl lanetlenebilirim ki diye düşünüyorum ama yok arkadaş.

"ona kötü bir şey olsun istedim,
    bana aşık olsun istedim." *

bence bu şiir yüzünden oldu.
  • ölen bir daha ölmez işte bundan dolayı onu tetikleyecek duygu yok
  • ben neden her ayrılıkta acı çekiyorum. bence siz ölmüşsünüz beyler gömülmeyi bekliyorsunuz.
  • süper bir şeydir ancak aşkı öyle dolu dolu yaşayamayacağını bilmek de üzer.
  • hangi yaşta olursa olsun uygun kişi ile uygun ortam, zaman ve koşullarda karşılaşınca aşık olmayan insan öküzden farksızdır.

hayattan beklentisi kalmamış, korkak, depresif ve ruhsuz insanların söylemidir.
    dikkate almayınız.
  • sevmeler, sevilmeler, alışkanlıklar, ortak hayaller, terkedilişler, vazgeçmeler... hepsi yaşanmış, tecrübe edilmiş oluyor o yaşa kadar.

acı çekiyoruz belki evet ama ilk aşktaki gibi şiddetli olmuyor. sadece bağışıklık kazanıyoruz hepsine o kadar.
  • aşk her yaşta mümkün. bunu 30 lu yaşları çoktan geçen biri olarak yazıyorum. aşkın olduğu yerde tüm bitişler vazgeçişler acı verir. fakat başetmesi daha kolaydır. tecrüben vardır çünkü. bir defa geçti yine geçer. aşk sende kalır. aşk kimseyle ilgili değildir. zamandan mekandan herşeyden bağımsızdır aşk. özgür olan şey ne derlerse cevabı "aşk"tır. sanırım insanlar zaman geçtikçe acı çekmemek için alınan mantıklı önlemlerle, kriterlere göre hayatına insan almayı, aşkla karıştırıyolar. bu şekilde bir güç birliğiyle hayatı idame ettirmek mantıklı ve mümkün. yapana yapabilene saygım sonsuz. fakat içten gelen coşku ve zamanla anlaşararak hevesin yerini aşka bırakmasının ve karşındakiyle ruhen bütünleşmenin yerini hiçbir şey tutamaz. aşk budur bence. aşkın ve acısının yaşı yoktur.
  • ben yaşadım. hatta ilk kör-kütük aşk acımdı.

burcu.

bu ismi unutmam.