şükela:  tümü | bugün
 • author'dan uzak durun. ziker.
 • author'a yakın durun; siker.
 • otuzluk ablalar da kesmediyse diye, otuzbeslik bir abla olarak, bir kac satır eklemek istediğim öğütlerdir; müsadenizle:
  -hayatın anlamı seks değildir çocuğum. buralarda dolana dolana, oral seks, anal seks, doggy moggy kafan karışır, bunlar nedir diye düşünmekten vazgeç. en mahrem anlarını paylaşacağın erkekleri de doğru seç ki kıçının başının şekli kokusu rengi millete malzeme olmasın, seni de maskara yapmasın..
  -dolan gez, istediğini giy, ye iç hopla, zıpla, 30 dan sora zorlaşacak..
  -çok makyaj yapma hatta hiç yapma. tenin pırıl pırıl, gençlik içinden fışkırıyor bir iksir gibi, onu idareli kullan, onu sür yüzüne gözüne gençlik kremleri yerine..
  -aşk için acı çek ama çok çaktırma. götü kalkar karşındaki herifin istisnasız. bana lütfen dön dediğinde dönen bir erkek olmamşıtır ve olmaz da, bu yüzden dön diye ağıtlar yakma bebeğim, dönmez..
  -anana-babana zaman ayır. ölümsüz sandığın baban çat diye giderse bir gün hiç ummadığın bir anda, kafaları vuracak yer ararsın da bulamazsın..
  -moda denen köçekliğe uyma. 10 sene sonra bakınca utanacağın fotoğraflar çektirme, kulağında tuhaf küpeler, ayağında ugglarla çektireceğin her fotoğrafa, senin bebelerin de tıpkı senin ananın vatkalı fotolarına baktığında güldüğün gibi gülecekler zira, asla unutma.. moda köçekliktir..
  -sevişmelerinizi görüntülemek isteyen biri ile birlikteysen büyük bir ihtimalle sapık bir orospu çocuğudur, ondan kaç. kendini çektirme kameralara, yarın düşer internetlere görüntülerin, nice mankenlrin şarkıcıların, liselilerin düştüyse, seninkilerin de düşmemesi için bir sebep yok. bu saçma bir moda, aynaya baka baka sevişin madem illa bakacaksanız kendinize, canlı yayın olsun yani. banttan yayına gerek yok..
  -arkadaşlarını ince elemeyi öğren, kırılır diye, darılır diye, dedikoducu iftiracı lavuk karıları hayatında tutma, siktir olup gitsinler, pek birşey kaybetmezsin, iyi kızları da arada eleme ama. yıllar çok hızlı geçecek ve elinde kalan en önemli şeyler o kızlar olacak çünkü.
  -derslerine de zaman ayır, iyi bir okula git, güzelce oku, mümkünse kampüslü bir yer seç ki çimlerde baharları rahatça yat yuvarlan..
  -laf söz atanlara kızma, 30 dan sonra zaten teyze diyecekleri için onu bile ararsın..
  -geniş ol olman gerektiği zamanlarda. çok kasma, çok kızma, su akar yatağını bulur çünkü, sen istesen de istemesen de, olacaklar olacaktır, olmayacaklar da zaten olmaz..
  -bekaret değerli birşeydir, bakma sen bu lagalugacılara. onu hakeden birine ver ki ileride uzulmeyesin. sırf aman da ne özgür kızmış desinler diye, helak etme körpe bedenini yabancı yataklarda.
  -sık sık yıkan, ne güzel kızmış diye düşünürken herkes, yanlarından geçerken bıraktığın kokarcamsı koku, herkesi senden uzaklaştırır. milletin aklında " la bizim sınıfta biz kız vardı, nası güzeldi ama domuz gibi kokuodu karı" diye kalma.
  -kitap oku. yerken, içerken, zıçarken.. her an birşeyler oku. cümlelerin düzgün, sözlerin anlaşılır olsun..
  -bir şekilde, sonuçta, açıkçası, diye düşünüyorum, keyif aldım, keyifli.. gibi kelimeleri olur olmaz yerde söyleyip de kafamızı bulandırma, kendinden nefret ettirme. "ç" harfin, ve "ş" harflerini de insan gibi soyle. üstüne tuhafça bastırarak "hiiieettcchh" der gibi sesler çıkarma, "e" leri de çok açık kullanma.
  -sigara içme bebeğim, cildin ebem karılara döner, sesin çatallanır, hamile olunca zor bırakırsın, zorluk olur senin için.
  -derdini herkese açma, kendi yaralarını gerektiğinde kedi gibi yalaya yalaya tamir etmeyi öğren. güvendiklerine de sonuna kadar açıl.
  -söveceksen söv, lanlı lunlu konuşacaksan konuş, hiç takma kaba derler diye. olmadığın biri gibi davranma.
  -sağlığına dikkat et. gençliği hiç bitmeyen bir kredi gibi harcama, ummadığın zamanda extacy almış gibi hoplamaların zıplamaların sona erecek çünkü. neden acıdı, neden ağrıdı diye düşüneceksin, işte bunun adı yaşlanmaktır.. bugünden yarına ayır gençliğinden.
  -bir de son birşey rica edeceğim, uyup uymamakta serbestsin küçük güzel kız, ama rock dinle, metal dinle. hayatın sihri, kelimelerin özü, gülüşlerin anlamı, gözyaşlarının gücü.. hep metaldedir, rockdadır, bir de türkü dinlersen ne de güzel olur, ama pop dinliyorsan
  benden uzak allahına yakın ol e mi kuzuciğim??

  edit büdüt: aslında edit medit yoğudu. öylece bırakacaktım ama ne öğütlermiş arkadaş? vere vere bitmedi, anında klonları çıktı, hakkımda rivayetler çıktı, efendim görüntülerim kameralara çekilmiş netlere düşmüş de ben ondan böyle demişim de vay efendim 15 yaşında bilmemne yapmaya başladığım için böyle dert çekmişim de aman efendim hala bakireymişim de yanmışım da vs vs.. bilemediniz. sıfır puan. sabahın beşinde içimden geldi, yazdım, yalan dolan yoktu. deneyim, mutlaka kendi başımızdan geçen şeyler değildir. gördük, öğrendik yazdık.. öbürünün adı kişisel deneyim olur ki onu da müsadenizle sizinle burda paylaşmayacağım. yapacak iş bulamadığımdan 35 yaşında sözlükte dolanıyor falan da değilim tepitçi dış kenarlar, siz 35e gelince kimbilir nerelerden toplayacağız sizleri de?
  hadi öptüm hoşçakalın..
 • yapma demiyorum, hobi olarak yine yap.
 • anlaşılan o ki, çok da tanımadığı bir erkek arkadaşı ile sevişmelerinin kameraya çekilmesine izin verip sonra da görüntüleri internete düştüğü için kuyruk acısı çeken, "kıçının başının şekli kokusu rengi" yine muhtemelen bu aynı dandirik adam tarafından millete malzeme edilmiş bir hatun kişisine dert yanma firsatı vermiş öğüt çeşididir. insan kendini bildiği, arkadaşlarını ve erkek arkadaşını doğru düzgün seçmeyi becerebildiği sürece bu tür öğütümsü şeylere ihtiyaç duymaz gerçi orası ayrı.
 • eklemek istediğim bir kaç önemli başlığı olan öğütlerdir. şöyle ki;
  - akıllı olun, aklınız başınızda olsun. öyle size her asılana yüz vermeyin. ama sırf bu yüzden insanlara kötü davranmayın... bir kıza talip olacak çok fazla adam vardır. olacaktır da ömrünüz boyunca. beğenmediğiniz bir adam sırf sizi beğeniyor diye onunla beraber olmayın. hayatınıza girecek adamlar sizi seçmesin, siz onları seçin, tercihler karşılıklı uyuşsun.
  - karşınızdaki insanları değiştirmeye çalışmayın, aşık olduğunuz adam size çiçek böce almıyor diye sorun yaratmayın. beklentileriniz olabilir ama karşınızdaki sizin bu tarz beklentilerinizi karşılamadığı için onu yargılamayın, herkesi kendi içinde değerlendirmek gerekir. bazı adamın sizi günde 5 kez araması bile sizin için kafi olmasa da aslında onun yapabileceğinin en iyisi bu olabilir. bunu göz önünde bulundurun. ama bunlar size uymuyorsa da olayları uzatmayın, incelen yerden koparın.
  - daha önce de belirtildiği gibi; aşıksanız, güveniyor, seviyorsanız sonuna kadar yaşayın. beraber yapabildiğiniz her şeyi yapın, gezin tozun, hiç bir konseri kaçırmayın... aşk insana sihirli bir dokunuş adeta ve bunun getirdiği enerjiyi hayatınızın her alanına yayın.
  - aşk acısı çekin. üzgünseniz bunu da dibine kadar yaşayın ama her şeyin bir gün normale döneceğini de bilin. her şeyin geçeceğini unutmayın.bugün üzüldüğünüz her neyse iki sene sonra aklınıza bile gelmeyecek... bi adam için üzüldüğünüzde arkanızı dönüp de değmezmiş bile demeyin bence, hayata nötr bakmaktansa midenizde uçan, çırpınan, oraya buraya konan kelebeklerin yok olmasının verdiği acıyı yaşamak da güzel...
  - kimseyi değiştirmeye çalışmayın. bu bi anlamda insanları olduğu gibi kabul etmek anlamına da gelebilir, ama bi insanın hoşunuza gitmeyen bir tarafı varsa yol verin ona, gitsin... bazen çok istesek bile insanları değiştiremiyoruz...
  - eski sevgili sigara gibidir, bıraktım derken her an yeniden bir nefes çekilebilir. baş döndürür, ama sonra alışırsınız ve rahatsız olup yeniden bırakırsınız...
  - okuyorsanız eğer, kimseye not vermekten kaçınmayın. sadece kendi başarınızı düşünecek kadar bencil olmayın. ' o derse gelmedin sana not veremem' gibi cümleler sarf etmeyin. başarılı olmak için başkalarının da başarısını düşünmek güzeldir çünkü...
  - salak kızlar gibi ' ıyy, ne giymiş yaaa ' demeyin kimsenin üstüne başına bakıp. çoğu kızın yaptığı gibi görünüşe bakarak yargılamayın insanları. zevklerini yargılamayın insanların. aslında insanları hiç yargılamayın, çünkü kimsenin bir başkası için bunu yapmaya hakkı yok günlük- öğrencilik- hayatında.
  - insanlara iyi davranın.
  - size asılan adamların adını hiç bir zaman orta yerde açık etmeyin.
  - sigara içmeyin. sigara içmeyin. sigara içmeyin.
  - alkollü araba kullanmayın. evinize taksiyle dönün. dönecek paranız yoksa içmeyin.
  - eğlenmenin sınırı yoktur, olmayan sınırları zorlamayın. bu konuda ciddiyim, gezin tozun ama vizeler finaller geldi mi oturun ders çalışın. sonradan gezmeyip de çalışmak zorunda kalırsınız çünkü.
  - her türlü müziği dinleyin. rock, pop, metal, jazz ... aklınıza gelen her şeyi... sevin ya da sevmeyin ama sevmediğiniz şeyleri de neden sevmediğinizi bilin.
  - güzellik pahalı bir şey değildir, güzelliğin bugünlerdeki en önemli kuralı bu sanırım. yaratıcı olun, pazarlardan toplanan en ucuz penyeleri giyiyor o güzel dediğiniz sokaktaki kızlar, marka kotlarının üstüne. hiç bir zaman çirkin olduğunuzu da düşünmeyin. sizin vücudunuzda şekillenmiş en güzel insan olmaya çabalayın. güzellik bu kadar önemli mi? evet. kendinizi bu şekilde iyi hissedersiniz. nasıl güzel olduğunuzu düşünüyorsanız, öyle olun, öyle davranın.
  - her zaman erkekler teklif etmez. birini çok istiyorsanız, bundan onun da haberi olabilir, eğer isterseniz tabi.
  - tırnaklarınızı yemeyin. illa ki güzel elleriniz olmak zorunda değil. ama ellerinize yazık.
  - kız arkadaşlarınızın size öğüt vermesiyle, ilişkinize müdahale etmesi sınırını belirleyin. biz kızlar bu sınırı pek bilmiyoruz.
  - adamları boş yere peşinizde koşturmayın, olmayacaksa olmayacak deyin, kimse zaman kaybetmesin. onlar da insan evladı.
  - kıskanç olmayın. hayat zaten yeteri kadar karışık. adamların canını, orda mısın? burda mısın? nerde misin? diyerek sıkmayın. bırakın herkes istediği yerde istediği insanla olsun. rahat olun. kimin nerde olduğu değil, sizin nerde olduğunuz önemli. gece kafanızı yastığa koyduğunuzda huzurlu olmak için yaşayın sadece.
  edit:
  - unutmadan ekleyeyim, dünyanın en güzel kızı siz olursunuz adamların yanında, hep sizi arayıp bulamamış olurlar, sizin elinize diken batsa onların canı yanar. yerseniz...
  - bana noluyosa, öğüt deyince söyleyecek bir şeylerim olmalı diye düşündüm her türk insanı gibi. 30 yaşında değilim kiiii
 • lan sacmalamayın bunun tek öğüdü vardır .
  "kadın, kadına öğüt vermemelidir. "

  yaşı kaç olursa olsun gözünün yaşına bakmaz. her şeyi senden bilir.başına bela alırsın. güzel güzel manikür, pedikür,siyaset,ekonomi konuşun. birbirinize öğüt vermekten kaçının !

  kadının kadın olmasından sonra ki yaş evresi ancak teferruattır

  (bkz: hayret bu başlığı ben açmamışım)
 • önyargı ve genellemelerle, kendi kendine kurallar koyarak veya başkalarının kurallarına uyarak;
  harcama kendini tavsiyesidir.
 • bir abi tavsiyesi olarak,

  kadın milleti olarak kendi aranızdaki şu;

  kıskançlık,
  çekememe,
  sinir harbi,
  gıcıklık yapma,
  ortamı germe,
  güya üstü kapalı laf sokma
  ve eşe sahip olanınızın eşini elinden alma

  davranışlarınızın üstünden nasıl gelirsiniz bunun üstüne kafa yorun, otuzluk abla, onsekizlik çatırt fark etmez hepinizde bu var...

  çocukça ve seviyesizce bu hareketler.

  hadi şimdi dağılın...