• hormonal dengesinin kendisine çocuk doğurması için yaptığı baskıya dayanamayan kadın.

lisede piç sever, üniversitede piç sever, iş hayatının başlarında piç sever ama iş evlenmeye gelince, sevdiği piçlerin kendisiyle asla evlenmeyeceğini bildiği için efendi arar.

çünkü lisede, üniversitede, çalıştığı dairede/ofiste muhakkak kendisini beğenen bir amsalak mevcuttur. ona birazcık işve yapar ve ağına çeker. amsalağımız altı aya kalmadan parmağında bir yüzük oluştuğuna şahit olur.

lisedeki ayşe, üniversitedeki fatma ya da çalıştığınız yerdeki tuğçe, yıllar sonra sizi instagramda takibe başlarsa, whatsapptan yazarsa ya da öğle aralarında yan masanızda yemek yemeye başlarsa, biliniz ki radara girmişsinizdir.

ha ben gençliğini doya taşa yaşamış, normalde bana bakmayacakken birden bendeki güzelliği fark etmiş, fuckbuddysine köle olurken bana prenses olan kadınla evlenirim abi yia diyorsanız, bize de çeyrek takmak düşer. ha bir de bu kadının daha önceki sevgililerine ve buddylerine denk gelmesine rağmen bunu yapan varsa ona tam takarız.

(bkz: kamu personeli çapkın kadın)

(bkz: kadının planı tutmayınca çirkefleşmesi)

(bkz: hafta içi buddyimle hafta sonu eşimle)

(bkz: cahil bakımsız çirkin kadın nazı)
  • atatürk dönemine denk gelmiş kadındır.
    paşam efendiler yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz dediğinde etrafına bakıp anaa demiş olması muhtemeldir.

olm başlığın bir benzeri var zaten heyecandan yazamamışsın bile otuzundan sonra seni tercih edecek olan kadına üzüldüm
  • her ne kadar troll de olsa gerçeklik içerdiği inkar edilemeyecek başlık.
  • çirkin olmayan tanımlamalardır. midenizin bulanmasına gerek yok arkadaşlar bunlar gerçekler. ayrıca sümsük de olmayabiliyoruz, piçlik modunu açınca gayet de sizin gibileri elde edebiliyoruz. fakat kendimce o tarz bir yaşantıyı benimseyemiyorum düzgün, sakin, düzenli bir hayat istiyorum ve bu yüzden efendi takılıyorum. öyle orda burda piçlerle takılıp benim gibi efendi, işi gücü oturmuş bir insanı bulunca da evlilik isteyen "mide bulandırıcı" tipler yanaşınca da siktiri çekiyorum. yalnız kalırım daha iyi.

edit: hayır yani erkek, bakire kız isteyince sözlük yıkılıyor; kadın piçlerle takılıp efendi isteyince yaptığımız tanımlamalar çirkin oluyor, kadının çocuğuna babalık yapacak birini araması doğal oluyor. asıl mide bulandırıcı sizsiniz.

edit 2: ahahhahaah fırsat yokluğundan efendi pozu kesiyormuşuz. arkadaşlar herkes sizin çevrenizdeki gibi amsalak abazalardan oluşmuyor. kalite peşinde koşanlarımız da mevcut, o sizin fırsat dediğiniz ucuzluklardan haz etmiyoruz sadece.
  • şuraya yazanların tamamı da yorumlarını göz önüne alırsak, gençliğinde piçten piçe gezip de 30 'dan sonra efendi adam arayan kadının aradığı ama o efendilerin gözünü açmasından dolayı o rezil kadının asla birlikle olamayacağı erkek profilleri değil mi?
  • sanırım 30'umdan sonra piçlik modu da olan bir efendi aday buldum. piçlik modunun ayarı yok yalnız o kötü *
  • bize çeyrek takmak düşmesin, çeyrek 750 lira *
  • (#118602711)çok yanlış anlamışsınız sorun hata efendi baba adayı araması değil, o tarz kişileri öncesinde lisede üniversitede sürekli reddetmesi beğenememesi
    bunun diğer versiyonu fakirken beğenmediği reddettiği adamın zengin olduktan sonra ilgisini çekmeye çalışmak oluyor,yani parası için.ama artık iş işten geçti adam akıllıysa bu tuzağa gelmez tabi
    yani kendisine lisede üniversitede efendi diye selam vermeyen adama düzgün bir kariyer sonrası bir kadın yazıyorsa ve adam bu kişiye cevap ediyorsa kusura bakmasın ama baya saftır.
  • keşke otuzundan önce de arasaydi.
  • doğadaki seçilim durumlarından pek farkı yok bence.hakaret olarak algılanabilecek birşey de değil.

sonuçta her canlı genlerini bir sonraki nesile aktarmak istiyor.piç olarak ifade edilen kişi evlenmeyi de düşünmediği için,efendi olarak tariflenen insanlara kadınların o yaşlarda yönelimi normal çünkü doğurganlıkları azalıyor.
    o kişi efendi değil sümsüktür denmiş doğrudur bence de o tarzın içinde muhakkak bu tipte insanlar vardır ancak okul-iş ya da başka uğraşları sebebiyle karşı cinse yeterince zaman ayıramamış erkekler de olabilir.

insanlar farklı yaş dönemlerinde farklı stratejiler izleyebiliyor entrylerden de okunduğu üzere.mesela burada garip bir durum da var sanki efendi adam hayat boyu efendi olacakmış gibi yazmış herkes.evlilik için kolay kafeslendiği iddia edilen efendi,sürekli efendi kalacak mıdır?belki gençliğinde piç erkeklere sonrasında efendilere yanladığı iddia edilen kadınlar gibi,sürekli efendi olduğu ya da olacağı iddia edilenlerin de farklı eğilimleri olacaktır hayatın ilerleyen safhalarında.
    işin özeti bence insan davranışları,eğilimleri ile çok fazla genelleme iyi değil.bunların hepsi dinamik ve değişkendir.
hesabın var mı? giriş yap