şükela:  tümü | bugün
  • şu anda bloomberg ht'de maliye bakanı naci ağbal'ın yaptığı açıklama.

özetle diyor ki;

1600 cc'ye kadarki motorlu araçlarda ötv oranı %60 oldu.

yalnız azalan oranda vergilendirme ile, eğer otomobilin çıplak fiyatı 40.000 tl'nin altındaysa ötv %45 olarak uygulanacaktır diyor.

yani aslında ötv artmamış, azalan oranda vergilendirme sistemine geçmişiz.

ayrıca yeni sistemin hayırlı olmasını da dilemiş ve bu düzenlemenin sektörün bir isteği olduğunu söylemiştir.

nedense bunun azalan oranda vergilendirme olduğunu üstüne basa basa söylemiştir.

çünkü 1600 cc motor altındaki araçlarda genel ötv oranı aslında %60 ama eğer aracın bedeli düşükse ötv %45'e iniyormuş.

ama kimse sayın bakanımıza hali hazırda %45 olan bir oranın, fiyatlandırma baz alınarak nasıl yeniden %45'e *indirildiğini* sormamıştır.

eminim bunu da yiyecek birileri vardır bu memlekette.

ben sevmediğim insanla bile bu kadar dalga geçmem herkesin önünde. ülke ülke olmaktan çıktı.
  • aslında biz sizi sikmiyoruz sadece penisimizi içinize sokup cıkarıyoruz .birde beyaz sıvı bırakıyoruz o da hediyesi vitamin.
  • ülkenin 1984'ten hayvan çiftliği'ne geçişinin habercisi. bir 10 yıl da, bunu yaşayacağız demek ki. teşekkürler türkiye, teşekkürler corçorvel.
  • ... ama ne taraftan baktığınıza bağlı.
  • ülkenin artık kafayı yediğini gösteren açıklamadır, yapsaydınız yüzde 100 vergi sonra indirerek deseydiniz şu ana kadar en çok biz oranları aşağıya indirdik sizleri düşünerek diye.
  • bundan sonraki adımı çıplak değeri 20 000 tl nin altında olan 2000cc motor hacmi altındaki araçlarda ötv yi kaldırmak ve "ötv'yi kaldırdık. onlar konuşur ak parti yapar" temalı afişler hazırlamak olan açıklama.

(bkz: aferin çok iyi düşünmüşsün)
  • yalandır. ayrıca sektörün böyle bir talebi olduğunu da düşünmüyorum sektörü düşünmeyin. sektör manyak mı ki milletin araç alım gücünün azalmasını istesin? aksine sabah sektörden bir arkadaş yolladı direk ötv artışını -ki bu arkadaş akp'lidir.
  • (bkz: çözüm motorsiklet)

bu devlete paralarınızı araç satın alarak kazandırmayın ya, valla bildiğin taşşak geçiyor adamlar. onlar da haklılar tabi, ülkede o kadar çok mal var ki anlamaya kafa dahi yormuyor. müstahak bize böyle adamlar. öyle göte böyle ....
  • bunca olan bitene, basiretsizliğe, alenen dalga geçer söylenen bu laflara teşekkür eder gibi gidip tekrar oy veren canlılara çomar demeyin lan çok ayıp. çomarlar o sevimli tüylü kuçu kuçular bile bu denli salak değiller. ben bu kadar itilip kakılıp üstüne bir de mamasız bırakılıp açlıktan kırılmasına rağmen hala sahibine "inadına" yaltaklanmak için can atan çomar görmedim hayatımda.