şükela:  tümü | bugün
 • ya madem herşeyi halka sorarak karar vereceğiz, başkanlık için sorarken bunu da bir referanduma götürseniz ya dediğim öneri. ne de olsa en iyisini halk bilir, halk karar verir öyle değil mi? sonuç ne olursa olsun, halk ne derse o olacak. sonra götler başlar oynamasın ama.
 • 2002 senesi dayım fabrikasını batırdı, normalde dayım sigara içmez. sofu gibi yaşayan bir adam. o gece eve geldiğimde mutfakta sigara içerken buldum.
  gel buraya sana dedi 30 senelik deneyimimle bir öğüt vereceğim, eğer bu öğüdü kafanda iyi tutarsan bir daha fakirlik yaşamazsın, hep zengin ve mutlu olursun. dayıcım dedim nedir o öğüt?

  sigarasından bir nefes çekti gözlerime boş boş bakıyordu. oğlum dedi. bu memlekete, bu devlete, bu millete. seven yaranır.

  ben şaşırmıştım almadı çünkü kafam bu muydu yani 30 senelik iş hayatının özeti? şimdi düşününce dayım haklı, ötv'yi bu halka sor %120 ötv diye ağlamazlarsa ben bir şey bilmiyorum.
 • devlet büyüklerinden biri "ötv'yi kaldırmamızı isteyenler, dünyanın en güçlü ekonomisine zarar vermeye çalışan hainler/teröristler/fetöcüler/batı ajanları/zerdüştlerdir (bir veya bir kaç tanesi seçilebilir)" dediği zaman görün bakalım ötv'yi nasıl kucaklıyor o halk.
 • milli iradeye saygısı olmayanların istemeyeceği referandum.
 • hayır kaldırılmasın çıkacaktır. asgari ücret yükseltilsin vaadini yuhalamamış mıydı bu millet?
 • oy çalmanın sistematik şekilde yapıldığı yerlerde sorun olmadan %51 ile "hayır "çıkacağı referandum olacaktır.
 • merakla beklediğimiz referandum. devletin artık sırtmızdan inme zamanı geldi. her yerde çıkıp şöyle güçlüyüz, böyle ezeriz diyorsanız bu halkı artık rahat bırakın. dandik arabalara 100 bin lira ödemekten bıktı bu halk. 15 temmuzda sokaklarda darbeyi canıyıla engelleyen insanlara yapacağınız en güzel şey onları daha müreffeh biçimde yaşatmak olmalıdır. gerçekten bu halkı düşünen varsa ötv kaldırılır. evet.
 • bunu yapacak ilk partiye benden bir oy.

  isterse adı milli selamet refah komünist liberal ve kalkınma partisi olsun.

  bıktık ulan yeminle bıktık.

  dün renault megane dizel e baktım.. full.. üstünde 146 bin yazıyordu.. şaka mı bu..

  bir depo benzin 240 lira. 140 lirası vergi..

  hassiktir diyorum hassiktir.
 • bu vergi kaldırılamaz. ülkenin en büyük gelir kaynağı vergiler. büyük bir saatin en hayati parçasını istiyorsunuz siz de. olacak iş değil. nasıl yiyip içecekler sonra.
 • her şeyin en pahalısını kullanan bu halka, devleti için canını hiçe saymış bu millete hak olandır. kaldırılması imkansız gibi görülüyor belki ama bir şeyler yapın artık gelişme görelim artık şu ülkede.. lütfen ya. her geçen gün dibe batıyoruz her alanda.

  15 temmuzu milli bayram ilan etmek bir şey kazandırmıyor, milleti mutlu edecek gelişmeler yapın artık şu ülkede.

  yaptığınız yolları kullanmak için araba almak lazım biliyorsunuz değil mi? euro, dolar uçmuş; rekordan rekora koşuyor.

  yollar yapılıyor araba alınacak gibi değil; üniversiteler açılıyor işsizlik zirvede. bu nasıl planlama? nasıl gelişme?