şükela:  tümü | bugün
  • bal gibi ortada olan gerçektir. özel tüketim vergisi bir haraçtır. bu haracı kaldırma vaadini veren kişi iktidar olur. aşar vergisi bile bu kadar ağır değildi.

pazartesi gelecek zam ile birlikte benzinin litresi 5,72 tl olacak. bunun 0,87 tl'si kdv, 2,37 tl'si ötv. litresi 2,48 tl olan benzine 3,24 tl vergi ödenecek. akaryakıt istasyonları vergi dairesi mi? biz neden buna sesimizi çıkarmıyoruz?

vergisiz(bayi karı dahil) fiyatı 30.000 tl olan arabayı 35.000 tl ötv ile 65.000 tl'ye satmak nedir? arabayı üreten şirket bile o kadar kazanmıyor!?

şu anki en güçlü muhalif aday olarak meral akşener'e sesleniyorum. "bu vergiyi kaldıracağım" de, chpli olarak oyum senin.

adalet ve kalkınma partisi'ne oy vereceklere sesleniyorum: en azından partinizden bu verginin kaldırılması talebinde bulunun. ama öyle yalandan değil. oy vermemekle tehdit ederek. neden 30.000 liralık arabaya 65.000 lira veriyoruz? o 35.000 tl ile dünya turuna çıkılır. küçük ölçekli iş kurulur. arsa alınır. ev düzülür. para yine piyasada döner yani ekonomiye hiçbir şey olmaz.
  • normal insanlarin yaşadığı bir ülkede mumkun iken turkiye'de otv'yi daha cok arttiranin baskan olacagi bir gerceklik var.

(bkz: deal with it)
  • güya deprem sonrası ülkemiz için geçici gelmişti aq, boku çıktı artık bu ötv saçmalığının , neden üretmeye teşvik etsin ki devlet üretenden daha fazla kazanırken. bakkal defteri tutar gibi ülke yönetenlerin çözümüdür. ne desem gg ne desem boş. bunu kaldıracağım diyen adamı bu ülkede halka yuhalatıp sövdürürler, öyle bir ülkeyiz.

(bkz: hayal)
  • devletin vergi dışındaki tüm gelir kaynakları özelleştirildi, gelen paranın çoğu da asfalta, betona gitti. devletin vergi dışında elle tutulur gelir kaynağı kalmadı. benim diyen komünist bile kaldıramaz artık ötv'yi.
  • ötv kalkarsa 130 küsür milyar tl' yi nereden finanse edeceksin ?
    olması kesin olan dış ticaret açığına karşı ne yapacaksın ?
    kur fiyatlarının birkaç kat artmasına karşı ne gibi önlem alacaksın ?
    devletin vergi politikasında ezilen çifte vergilendirme yapılan maaşlı kesim. bu şartlarda devlet ötv'den ziyade gelir vergisini kaldırmalı. zengin zaten gelir vergisi ödemiyor.
  • demekki oyle bir sekilde baskan gelmeyecektir.