şükela:  tümü | bugün
 • akhisar belediyespor'un bu sezon başında sk brann'dan transfer ettiği 18 nisan 1990 doğumlu senegalli futbolcusu.. 19 numaralı formasıyla mücadele edecek..
 • eğer oysaytı öğrenirse akhisar için faydalı olabilir.
 • yeni emenike. çok kazandırır.
 • trabzonspor maçındaki performansı eto'o bitmiş dedirtti..
 • şu anda oynanmakta olan trabzonspor maçında trabzonun eline vermekte olan futbolcu. bir trabzonsporlu olarak yanarım yanarım da akhisar belediyespor kadar olamayışımıza, böyle bir futbolcu bulup getiremeyişimize yanıyorum.

  sunucunun anlatığına göre akhisar belediyesporda oynayan ibrahima sonko nun mahalleden arkadaşıymış. sonko buna türkiyede oynuyorum, sen de gelsene beraber oynarız demiş. niasse de neden olmasın, senle aynı takımda oynamak isterim demiş. sonko arkadaşını teknik ekibe tavsiye edince akhisar belediyespor da kampa davet etmiş. hamza hoca elemanı beğenmiş ve takıma alınmasını istemiş.

  gidip gözlemcilere o kadar para verip adam izleteceğinize gidin futbolculara sorun mahalleden top oynadığınız arkadaşını falan yok mu diye, eminim adamların arkadaşları gözlemcilerin önereceklerinden daha iyi çıkacaktır.

  peşin edit: adam an itibariyle trabzonspor defansını hallaç pamuğuna çevirmiştir. ancak faulle durdurabiliyorlar. iki tane de trabzonsporlu futbolcunun sarı kart görmesine vesile oldu. bir de gol atmış, adam daha ne yapsın.

  edit: bir de asist yaptı ve akhisar 3-0 galip.
 • bugün trabzonspor maçında yaptığı driblinglerle trabzonspor savunmasını mahveden futbolcu.
 • bu senenin en büyük sürprizi gibi görünüyor, akhisar'ı da cesareti için tebrik etmek lazım, böylesine tanınmayan üstelik yaşı öyle çok da genç olmamasına rağmen doğru dürüst futbol oynamamış birisini sırf başka bir futbolcusu tavsiye ediyor diye alıp şans veriyor. şu ana kadar da bu şansı çok iyi kullandı. böyle devam etsin, türkiye liglerinin yeni emenike'si olup, 4 büyüklerden birisine * yüksek meblalarla transfer olsun.
 • asla yorulmayacakmış gibi duran futbolcu. akhisar belediyespor'a yine aynı takımda oynayan çocukluk arkadaşının önerisiyle gelmiş. dün trabzonspor karşısında yapmadığı hiçbir şey kalmadı. çok boş alan buldu acaba bundan mı da denebilir ama özellikle sağ kanada gittiği pozisyonlarda adam geçtiği, kendine pozisyon yarattığı, hiç yoktan korner var ettiği de oldu. ayağına da hakim, bencil değil, hızlı ve atletik. inşallah tek maçlık bir oyun değildir bol bol izleriz kendisini.

  bir de sözlükte iki ayrı başlığı var kendisinin nedense.
  (bkz: baye oumar niasse)
 • öncelikle ismi "nias" diye okunuyor, onu belirtelim. fransızca isimlerin sonlarındaki e'ler, üzerinde aksan yoksa okunmaz. bir öğrenemedi bizim spikerler.

  ikincisi, her ne kadar bonservisi çerez parası olsa da öyle sokaktan bulunup getirilmiş değil bu eleman. ülkesinin 2 sene önce şampiyon olmuş takımında devamlı oynuyormuş, ayrıca senegal ümit milli takımında da yer almış. yine de akhisar'ın üç kuruşa böyle bir oyuncu bulup getirmesi transfere milyon dolar harcayan büyük takımlara ders olsun.
 • thefonais gekaskadar olmasa da takımına müthiş katkı veriyor, iyi forvet.