şükela:  tümü | bugün
  • kızımın kullandığı alcatel move time saati birbirinden ayrı 5 şikayet yüzünden ( navigasyon, ses yetersizliği, kordonun kolayca açılması, sim kart okumama hatası, vadedilenden düşük kullanım süresi) ouno service gönderdim. "ıp65 seviyesinde suya ve toza dayanıklılık özelliği ile çocuklarınız tarafından rahatça kullanılabilinir." diyerek satılan cihaza "sıvı teması" sebebi ile 250 tl masraf çıkarmışlar. müşteri temsilcisine "cihaz sıvı temasına karşı korumalı olarak satılıyor, üstelik benim beş şikayetim var detaylı açıklama bekliyorum" dediğim halde bir sonuç alamadım. şikayetvar sayfasından da görüleceği üzere kendileri sonuç bulmakta uzman ama neden belirtmekten aciz https://www.sikayetvar.com/ouno-service . güvenilecek bir servis değil. cihaz için aldığım gsm hattı iki aydır boşta beklemekte, fatura ödüyoruz ama hizmet alamıyoruz. ben bu servisin kullanılmasını tavsiye etmiyorum, tıpkı ürününün arkasında durmayan alcatel i tavsiye etmediğim gibi.
    edit: itirazım kabul edildi ve saatin garanti dahilinde onarılacağı söylendi. bayram sonrası elimizde olacakmış. gelişmeler ışığında burayı editlerim.
    edit 2: cihazın anakartını değiştirip tarafımıza geri gönderdiler. çok geçmeden aynı arıza tekrar ortaya çıktı, yine "sıvı temasına dayalı garanti dışı tamir ücreti" talep ediyorlar ki cihazın piyasa satış fiyatının neredeyse %70 i tutarında bir ücretten bahsediyoruz. suya dayanıklı olmadığını kabul ederek garanti dahilinde tamir söküp, takılarak tamir edilen, bu tamir işlemi sırasında kasa söküldüğü için su geçirmezlik özelliği daha da zedelenen ürüne pişkince "kullanıcı hatası" diyebilen bir servisin müşterisine saygısı yok demektir. ben cihazın değişimini talep ederken onlar işi yokuşa sürüyor. soluğu tüketici hakem heyetinde alacağımız çok açık.