şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ntv nin suanda yayınlamakta olduğu harika belgesel. bolivya başkanlık seçimlerinde amerikan şirketinin başkan adayı gonzalo sánchez de lozada için yürüttüğü kampanyayı gözler önüne seriyor. insanın kanını donduran amerikan toplum mühendisliğini görüp kemal dervişi ve hatta ak partiyi hatırlamamak elde değil.
 • george clooney ve grant heslov'un yapımcılığını üstlendiği film. sandra bullock çok büyük ihtimalle filmin başrolünde olacak. ilk entry konunun ne olduğunu zaten özetler nitelikte.
 • ilk fragmanı düşen film.

  https://www.youtube.com/watch?v=hgypwdjs3l8
 • hikayenin bolivya da değilde türkiyede geçtiğini hayal ettiğinizde günümüze ışık tutan ilginç bir film seyrettiğinizi anlarsınız. evrensel bir oyunun farklı sahnelerde nasılda aynı senaryo ile sergilendiğinini hissetmeniz işten bile değil. ben filmi beğendim sandra bullock u herzaman sevmiş biri olarak filmdeki rolünün aşırıya kaçmayan ama yinede klişe bir rol olduğunu söyleyebilirim.
 • film olarak sürükleyici ve giderek artan temposuyla iyi iş.
  konu olarak ise şunu okuyanlara çok tanıdık gelebilir:
  (bkz: confessions of an economic hit man)
 • özellikle 10 seneden fazladır ülkemizde yaşanan seçim çalışmalarını ve algı yönetimini birebir örnekleyen bu güzel film her nedense sözlükte pek bir rağbet görmemiştir. (merak)

  ve her nedense türkiye'de de beyaz perdeye çıkmamıştır. (retorik - neden olduğu zaten belli)

  (bkz: sansür)
 • türkiye'de vizyona girmemesi cidden sansür mü merak ettiğim hak ettiği ilgiyi görememiş film.
 • (bkz: türkiye)
  (bkz: türkiye)
  (bkz: türkiye)
  24 haziran-8 temmuz tiyatrosuna sayılı günler kala herkesin görmesi gereken film.
  emma goldman'ın filmde de tekrar edilen meşhur cümlesi unutulmasın, oy vermek birşeyleri değiştirseydi yasaklanırdı. ha bir de,

  diktatörler seçimle gitmez.
 • geçtiğimiz günlerde akp'nin kızılcahamam kampında bu filmin izletildiği söylendi üstelik izlenmesini önerenin de devlet bahçeli olduğu yazılmış.

  film siyasal iletişim açısından bir çok done veriyor tabi ama en ilginç sahnelerden birisinden bahsedeceğim
  bu bölüm haliyle spoiler içerecek ancak yaşamımızdan da bir kesit aslında.

  sandra bullock ablamızın oynadığı jane karakterinin danışmanlık hizmeti verdiği aday mevcut başkandır şaibeli bir geçmişi vardır ve popüleritesini yitirmektedir.
  anketlere göre 3. sıradadır peki jane bunun üzerine ne yapar abd büyükelçiliğindeki hatırlı dostlarını araya sokar ve 2. adayın abd yetkilisi ağızı ile kamuoyu önünde kötülenmesini sağlar. elbette anti amerikancılık damarı tepki verir ve birinci adaydan bir miktar oy ikinci adaya kayar.

  film işte... neyse ki böyle şeyler gerçekte olmuyor.
  (bkz: 14 ocak 2019 donald trump'ın tweeti)