şükela:  tümü | bugün
 • john le carre'ın 2010 yılında yayınlanan casusluk romanı. filminin çekimleri bu yaz başlayacakmış; yönetmenliğini ise justin kurzel yapacak. daha önce bir başka john le carre romanı uyarlaması the constant gardener'da oynayan ralph fiennes bu kez başrolü mads mikkelsen ve ewan mcgregor'la paylaşacak.
 • bugün sinemada izlediğim dandik film. baştan sonra klişeler ve mantık hatalarıyla dolu bir senaryo, "bu ne sikko senaryo bee, ama para lazım neyse" kafasında zoraki oynayan ewan mcgregor, "paramız bu kadarına yetti napalım" diyen yönetmenin ucuz sinematografisi. nereden tutsan elinde kalıyor. ilk yarı azıcık gerilim olsa da sonradan iyice sıkıcılaşmaya başlaması, zaten hiçbir şey vermemesinin tuzu biberi oluyor. neticede ikinci yarının ortasında bir kaç kişi salondan ayrıldı. benim de içimden geçmedi değil ama sonuna kadar götürme adetim var işte. 4/10.
 • daha fazla sıkıcılık ve işkence yaşamayıp daha ilk yarısında başlarında çıktığım film.

  her sahneye birkaç saniye seks pozisyonu koyup, güzel kostümler parıldamalar koyunca film yaptık sanmışlar anlaşılan.

  zerre para vermeye değmez. 40 liramız boşa gitti. sonuç hüsran.
 • sinemia sayesinde verdiğim paraya -ya da vermediğim paraya- acımadığım, özlediğim damian lewis oyunculuğunun zerresini bile göremesem de azcık ingiliz aksanıyla filan kendimi avuttuğum olmamış film.

  oyuncu kadrosuna güvenerek gitmiştim ancak yönetmenlik tırt çıktı rıza baba.
 • tinker tailor soldier spy'ın da yazarı john le carre'ın başka bir romanının uyarlaması. bu yazarın kitaplarını okumuyorum ama sinema uyarlamalarının atmosferleri hep keyif verici.

  our kind of traitor, gerçeklik dozu taşıyan bir casus gerilim filmi seyretmek isteyenlerin kaçırmaması gereken film.

  --- spoiler ---

  evet işler beklenildiği gibi gitmiyor, evet bittersweet tadında bir finale sahip, aksiyon yok; ama yine aynı sebeplerden dolayı da bir o kadar başarılı.

  --- spoiler ---

  not: 6/10
 • stellan skarsgård, ewan mcgregor gibi dev oyuncularla daha kötü film çekilemezdi heralde. büyük hüsran.