şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ing. havadan elde edilen, kazanilan seyler icin kullanilir.
  • 2017 yapimi, turunun sevenlerine kesinlikle tavsiye edecegim bir suc belgeseli. abarti guzel diyemem, ama gecmis goruntuleri, canlandirmalar, birebir roportajlar iyiydi. ustelik masumcuk izolecik pirems ve piremsesler diyari izlanda'da geciyor olmasi, 2 kat meraklandiriyor insani, "izlanda'da nooooolmus olabilir ki allaaasen" diye :)

--- spoiler ---

1974 ve 1975 yillarinda gizemli bir sekilde ortadan kaybolan birbirinden alakasiz 2 kisinin cesedine asla ulasilamiyor. izlanda tarihinin gordugu en karmasik ve en buyuk olaymis bu bu arada, gulmuyorum ya tamam asdkjakdjsjsk

yine bir nevi o donem en seytansi gordukleri insanlari durduk yere tutukluyorlar, daha sonra soylediklerine gore baski altinda sucu itiraf ettiklerini anlatiyorlar, su an serbestler, failler hala ortada yok, ve izlanda hala bu olayi konusuyor. gulmek yok asdksjskaj

--- spoiler ---
  • (bkz: pardon)

aydın: ibrahim, muzaffer ve ben o gece yoldan bir taksi çevirdik. biraz ilerleyince dayadım bıçağı taksi şöförünün ensesine, yavaşla sağa çek arabayı istop etmeden in dedim. paşa paşa indi. geçtim direksiyona markete gittik. elde bıçak daldım içeri muzaffer'le ibrahim de peşimden geldiler. kasadaki herifin alnına dayadım bıçağı aç kasayı dedim açtı muzaffer'le ibrahim paraları marketin naylon torbalarına doldurdular. hızla çıktık. gaspettiğimiz arabayla bir kahvenin önünden geçerken ibrahim hiç gereği yokken sırf şamata olsun diye oraya molotof kokteyli attı. ibrahim'in böyle dallamalıkları vardır.