şükela:  tümü | bugün
 • hiphops...son albümleri stankoniadan çıkardıkları shu klibinde
  şarkıyı söyleyen iki elemanın köhne bir evde yağmurun başlamasıyla eve damlayan suları tencereleyip kovalamaya çalışırken,evdeki kedi köpeğin kafalarını hafifçe sallayarak ritm tuttuğu ms.jackson videosuyla rastlanılabilir oldular...şarkının 2pac,quincy jones,outlawslı cry to ms.jackson remixi ayrı bir hosh..bu versiyonun başında 2pacin yazmış vevan gogha adamış olduğu van goghun ünlü tablosu stary nightsdan bahseden bir introsu var...yukarıda sözünü ettiğim klibin sonunda da dikkat ediniz ortaya çıkan manzara gerçektende o tablonun bir izleniymiş hissi veriyor...
  shaftın soundtrackinede tough guy parçalarını vermişler...
  ayrıca xplosion parçaları featuring cypress hillden b-real...
 • sadece ms jackson bile ne kadar iyi müzik yaptıklarının ispatı. o şahane klibin yönetmeni de friday filminin yönetmeni gary gray'miş.
 • so fresh so clean, ms jackson, xplosion, spaghetti junction gibi ultra şarkıları barındıran stankonia albümü ile ulusararası üne kavuşan süper hip hop grubu.
 • big boi ve dre adli iki zibididen olusan harika bi grup.. (bence)
 • bu adamların şarkıları insanı hop hop hoplatıyo aklına takılınca bir daha çıkmak bilmiyor bütün gün vıdı vıdı söyliyip duruyosun şarkıyı dilin dönmese bile.
  (bkz: ms jackson)
  (bkz: the whole world)
 • 2000 sonlarinda stankonia albumleri sayesinde tanisip kaynasmistim bu mainstream hiphop'un en orjinal adamlariyla. sonra gelsin atliens'lar, southernplayalisticadillacmuzik'ler ve aquemini'ler.. epeydir yeni albumlerini gozlerim yollarda bekliyordum ki, bir iyi bir kotu haber aldim.. once iyi haber: yeni album speakerboxxx the love below, eylul ayi icinde yayinlanacak, ustelik double cd olarak. kotu haber: cd lerden biri andre 3000'inin, digeri big boi'nin sarkilarindan olusacak. muhtemelen muzik olayina ayri ayri devam edecekler bundan sonra.
 • bu grubun pur muzik yaptigini dusunuyorsaniz yaniliyorsunuz. evet, bu arkadaslar cemaatin erotik magzasi olarak da calismaktadirlar. yeni urunleri olacak vibrator icin (bkz: big boi 3000).
 • son albumleriyle 7sinden 70ine, siyahindan beyazina, zengininden yoksuluna herkesin sevigisini kazanmis bir muzik seysi. sadece rap diye siniflandirmak adaletsiz olur.